Flota wygrywa korespondencyjny pojedynek z Pogonią Szczecin

Lider I ligi piłkarskiej pokonał trzecioligowy zespół Błękitnych Stargard 2:0.
Flota przeważała od początku do końca, a goście rzadko próbowali kontr. W kilku zagrozili bramce Grzegorza Kasprzika, ale ten pozostał niepokonany.

Za to wyspiarze mogli zdobyć więcej bramek niż dwie. Już w pierwszej połowie dobre okazje zmarnowali Krzysztof Bodziony, Maciej Mysiak i Arkadiusz Aleksander, a Mateusz Wrzesień trafił w słupek. Dopiero tuż przed przerwą na strzał z dystansu zdecydował się Mateusz Szałek (wypożyczony z Pogoni), a skuteczną dobitkę zaliczył Aleksander (przyszedł z Sandecji Nowy Sącz).

W drugiej połowie świnoujścianie szybko strzelili drugiego gola. Zdobył go wracający do zespołu Charles Nwaogu. Nigeryjczyk mógł jeszcze z dwa razy wpisać się na listę strzelców, ale jemu i kolegom nie dopisywało już szczęście.

Skończyło się wygraną 2:0. To i tak lepiej niż ekstraklasowa Pogoń, która z Błękitnymi przegrała 2:3 podczas zgrupowania w Pogorzelicy.

Skład Floty. I połowa: Kasprzik - Jasiński, Udarević, Mysiak, Opałacz, Wrzesień, Niewiada, Olszar, Szałek, Bodziony, Aleksander.

II połowa: Kasprzik - Jasiński (70. Szałek), Udarević, Mysiak (60. Niewiada), Fryc, Gilewicz, Kieruzel, Niedziela, Śpiączka, Arifović, Nwaogu.

W najbliższy piątek Flota rozegra we Wronkach sparing z Lechem Poznań.