Arkadiusz Aleksander: Musimy grać tak jak ze Śląskiem [FILM]

I LIGA PIŁKARSKA. Porażka w Grudziądzu i wygrane spotkania konkurentów do awansu sprawiły, że Flota Świnoujście ma już minimalną przewagę nad grupą pościgową.
- Jeszcze dużo pojedynków przed nami, ale by realnie myśleć o awansie, musimy grać co najmniej tak jak w spotkaniu pucharowym ze Śląskiem. Stać nas na to - podkreśla Arkadiusz Aleksander.

Skąd optymizm u nowego napastnika Floty?

- Mamy dobrą kadrę - twierdzi.

Aleksander był jednym z tych piłkarzy, do których nie można mieć większych pretensji za występ. Starał się, zdobył wyrównującą bramkę. Tyle że nie pociągnął kolegów do lepszej postawy.

- W Grudziądzu nie pokazaliśmy nic. Nie stwarzaliśmy sobie sytuacji bramkowych, a bez tego elementu meczu się nie wygra. Tym bardziej z takim rywalem jak Olimpia, która u siebie może pokonać każdego. Graliśmy mało agresywnie w środku boiska, a Olimpia zagrała bardzo dobry mecz, uniemożliwiając nam wyprowadzenie akcji z obrony do ataku - podsumował strzelec jedynej bramki dla Floty w meczu z Olimpią.

W środę wyspiarze mieli grać rewanżowe spotkanie ze Śląskiem, ale ze względów na opady śniegu mecz przełożono na 27 marca. Piłkarze mają więc trochę więcej czasu na przygotowanie się do spotkania w Bytomiu (niedziela, godz. 12.15). Tam Flota będzie musiała zainkasować 3 punkty.

Zobacz bramkę Aleksandra w skrócie meczu