Ależ wstyd. Flota przegrywa w Bytomiu

I LIGA PIŁKARSKA. Miała być rehabilitacje za porażkę w kiepskim stylu w Grudziądzu, a jest kolejny kac. Jeszcze mocniejszy, bo Polonia to ligowy outsider pogodzony ze spadkiem.
Piłkarze Floty i trener Dominik Nowak obiecywali poprawę w grze w porównaniu z meczem z Olimpią Grudziądz sprzed tygodnia, lepszy wynik, a co za tym idzie właściwy start marszu do ekstraklasy. Po porażce - znów wrócą pytania, czy wyspiarze faktycznie chcą awansować. O ile porażkę w Grudziądzu można było wytłumaczyć tym, że Olimpia jest kadrowo silna, to wpadkę w Bytomiu trudno sensownie usprawiedliwić.

Nie ma znaczenia, że w składzie Floty zabrakło np. najskuteczniejszego w zespole Sebastiana Olszara (kontuzja) czy paru kartkowiczów. Po to były zimowe wzmocnienia, by w takich sytuacjach drużyna sobie radziła. Nawet w osłabionym składzie Polonię trzeba było pokonać.

To jednak gospodarze po kwadransie gry przejęli inicjatywę, wiedzieli, co chcą grać w ataku, a w obronie rozbijali wolne ataki gości. Po półgodzinie gry Polonia prowadziła, a do przerwy wyspiarze nie potrafili odpowiedzieć.

W drugiej połowie bezradność Floty wciąż była bardzo widoczna, a poloniści po kontrach mogli zdobyć kolejne bramki. Na szczęście, strzelili tylko jedną.

Flota jeszcze bardziej przyspieszyła, Bartosz Śpiączka zdobył kontaktowego gola, ale więcej goście nie byli w stanie. Robili dużo zamieszania, chcieli uratować choć punkt, ale zabrakło pomysłu i szczęścia. Skończyło się sensacyjnym zwycięstwem Polonii. Jej pierwszym w sezonie - co najlepiej podkreśla klęskę podopiecznych Nowaka.

Mimo dwóch wiosennych porażek świnoujścianie pozostają liderem I ligi. Jest to wynik tego, że najgroźniejsi rywale w walce o awans też pogubili punkty w tej kolejce (remisy Cracovii, Zawiszy, Miedzi) lub z powodu ataku zimy nie grali (Termalica Nieciecza). Różnice w czubie są jednak bardzo skromne.

Polonia Bytom - Flota Świnoujście 2:1 (1:0)

Bramki: Setlak (32.), Nowak (66.). Flota: Śpiączka (69.).

Polonia: Mika - Jaroń (55. Banaś), Odrzywolski, Broniewicz, Trznadel, Pietrycha Ż, Laskowski (30. Setlak), Nowak, Białkowski Ż, Sacha (76. Szkatuła), Jarka.

Flota: Kasprzik - Mysiak (56. Śpiączka Ż), Udarević (69. Nnamani), Stasiak, Jasiński, Niedziela Ż, Szałek, Niewiada, Gilewicz, Bodziony, Aleksander.

Sędziował Grzegorz Jabłoński (Kraków)

W najbliższą sobotę Flota podejmie Sandecję Nowy Sącz.