Tylko remis Floty w Brzesku. Czy aż remis?

I LIGA PIŁKARSKA. Na 5 minut przed końcem wyspiarze przegrywali z Okocimskim 0:2, ale zdołali w końcówce wyrwać punkt.
Oczekiwania były większe i nikt tego nie ukrywa. Po kiepskim starcie wiosny - Flota zgubiła pozycję lidera i to ona musi gonić najlepszych. Pozycję trenera stracił też Dominik Nowak, a w niedzielne popołudnie debiutował w roli szkoleniowca Tomasz Kafarski.

Nowy trener dokonał kosmetycznych zmian w wyjściowym składzie, a najbardziej zaskoczył wystawieniem w pierwszej jedenastce Charlesa Nwaogu. Nigeryjczyk nic szczególnego w Brzesku nie pokazał, a do remisu doprowadzili rezerwowi Floty.

Remis szczęśliwy, ale zademonstrowany charakter też jest ważnym elementem budującym atmosferę zespołu na kolejne występy.

Okocimski - zespół mocno zagrożony spadkiem - też w ostatnim tygodniu zmienił trenera i był blisko sukcesu. Walczył od pierwszej minuty, miał lekką przewagę do przerwy.

To, co stało się jednak po zmianie stron musiało zaboleć gości. W dwie minuty stracili dwie bramki. W obu przypadkach zaspali defensorzy - raz pozwolili wyjść przeciwnikowi na pozycję sam na sam, raz nie byli skoncentrowani przy rzucie rożnym. Bramkarz Grzegorz Kasprzik mógł mieć uzasadnione pretensje do kolegów.

Po stracie bramek trener Kafarski dokonał zmian. Na boisku pojawili się Bartosz Śpiączka, Arkadiusz Aleksander i Ensar Arifović. Pierwszemu zabrakło szczęścia pod bramką gospodarzy, drugiemu i trzeciemu fart dopisał i na samym finiszu (Bośniak w doliczonym czasie gry) zdobyli gole na wagę punktu.

Po bramce Arifovicia Flota zaatakowała jeszcze raz i... piłka wpadła do siatki po strzale Aleksandra, ale sędzia dopatrzył się ręki przy podaniu Arifovicia.

Okocimski Brzesko - Flota Świnoujście 2:2 (0:0)

Bramki. Okocimski: Smółka (56.), Byrtek (58.). Flota: Aleksander (87.), Arifović (92.).

Okocimski: Kozioł - Wawryka, Byrtek, Kucharski, Niechciał, Darmochwał (68. Pyciak), Chyła Ż, Koman, Litwiniuk (60. Kowalski), Smółka (80. Wojcieszyński), Ogar.

Flota: Kasprzik - Fryc Ż, Stasiak, Zalepa (66. Aleksander), Jasiński, Niedziela (59. Śpiączka), Kieruzel Ż, Bodziony Ż, Niewiada, Olszar, Nwaogu (83. Arifović Ż).