Flota wciąż nie potrafi pokonać 'GieKSy' na wyjeździe

I LIGA PIŁKARSKA. W środę przegrała i nie wykorzystała szansy na doścignięcie prowadzącej dwójki - Termaliki Nieciecza i Cracovii Kraków.
Lider i wicelider tylko zremisowali swoje mecze w środę, więc straty wyspiarzy nie są aż tak duże. Ale jeśli świnoujścianie naprawdę chcą wywalczyć awans do ekstraklasy - potrzebują serii zwycięstw. Bez niej największy sukces w historii klubu pozostanie tylko marzeniem.

Flota jechała do Katowic opromieniona efektowną wygraną nad Arką Gdynia (3:0) i z nadziejami na równie korzystny efekt. Nic z tego - zagrała zbyt pasywnie, choć np. w ataku trener Tomasz Kafarski postawił na duet doświadczonych snajperów - Sebastiana Olszara i Arkadiusza Aleksandra. Przewagę od początku meczu mieli katowiczanie, którzy po kilku minutach śmiałych ataków jakby wyhamowali. Nadal ich ataki były szybsze, ale bez impetu.

W 30. minucie Przemysław Pitry wpadł jednak w pole karne Floty, minął jednego z obrońców i został podcięty. Sędzia podyktował karnego, którego Dennis Rakels wykorzystał. Ten sam zawodnik ustalił wynik spotkania w 80. minucie. Flota niby starała się przejąć inicjatywę, częściej była przy piłce i próbowała coś zorganizować na połowie gospodarzy, ale to "GieKSa" wyprowadzała kontry. Po jednej z nich Łotysz znalazł się przed bramką i pokonał po raz drugi Grzegorza Kasprzika.

Niedawno, w Brzesku, Flota potrafiła w końcówce odrobić stratę dwóch bramek, ale GKS to nie Okocimski i na taką wpadkę sobie nie pozwolił. Wynik nie uległ zmianie.

Flota przegrała, spadła już na 4. pozycję w tabeli wyprzedzona przez rewelacyjny wiosną Dolcan Ząbki (7. zwycięstwo z rzędu na boisku!).

GKS Katowice - Flota Świnoujście 2:0 (1:0)

Bramki: Rakels dwie (31. - karny i 80.).

GKS: Budziłek - Sadzawicki, Napierała, Kamiński, Chwalibogowski, Gancarczyk (82. Czerwiński), Duda Ż, Cholerzyński Ż, Kowalczyk (74. Wołkowicz), Pitry, Rakels (88. Radionow).

Flota: Kasprzik - Fryc, Stasiak Ż, Udarević, Jasiński Ż (46. Śpiączka Ż), Niedziela Ż (81. Arifović), Kieruzel (75. Nnamani), Mysiak, Bodziony, Olszar, Aleksander.

W sobotę Flota podejmie zespół Stomilu Olsztyn.