Flota Świnoujście zremisowała w sparingu z Unionem Berlin

Nie z Herthą (jak wcześniej planowano na połowę lipca), ale z Unionem zagrali wyspiarze towarzyski mecz.
Do Berlina pojechali dwa dni po udanej inauguracji sezonu. Jeszcze zmęczeni, ale nastawieni pozytywnie do gry i zacieśniania współpracy z niemieckim zespołem.

Flota błyskawicznie objęła prowadzenie 2:0. Mateusz Szałek celnie trafił z wolnego, a po kilku minutach Charles Nwaogu wykończył kontrę gości. Świnoujścianie nie zachowali się jednak jak rozbójnicy i skończyło się remisem. Gospodarze po 20 minutach przejęli inicjatywę i zdołali wbić Flocie dwie bramki.

We Flocie zagrał Marcin Siedlarz, który niedawno został sprowadzony z Garbarni Kraków, a testowano też Huberta Kotusa. Pomocnika Ruchu Chorzów występował ostatnio w Warcie Poznań. Zagrali też Mikołajczak i Robert Synoradzki.

Union Berlin - Flota Świnoujście 2:2 (1:2)

Bramki. Union: Quiring (26.), Skrzybski (67.). Flota: Szałek (2.), Nwaogu (13.).

Flota: Gąsiński (55. Forenc) - Jasiński, Zalepa, Kieruzel, Opałacz (70. Synoradzki), Nnamani (50. Śpiączka), Szałek, Siedlarz, Arifović CZ (89.), Kotus (46. Wrzesień), Nwaogu (80. Mikołajczak).