Flota dzieli się punktami z mistrzem remisów

Piłkarze Floty Świnoujście zremisowali przed własną publicznością z Energetykiem ROW Rybnik 1:1. Rybniczanie w czterech pierwszych meczach sezonu cztery razy dzielili się punktami, a w sobotę przedłużyli tę niecodzienną serię.
Wyspiarze na prowadzenie wyszli w 15. minucie. Tuż przed linią pola karnego faulowany był Charles Nwaogu. Do piłki podszedł znany z silnego uderzenia Piotr Kieruzel, ale tym razem strzelił inaczej. Technicznie, nad murem, zupełnie zaskakując stojącego w bramce gości Marcina Skrzeszewskiego.

W pierwszej części optyczna przewaga była po stronie Floty, ale na boisku wiele ciekawego się nie działo. Goście nie oddali w tym fragmencie gry ani jednego celnego strzału. Najgroźniejszy w ekipie przyjezdnych był Daniel Feruga, który błysnął efektownym strzałem przewrotką. Wtedy w światło bramki jeszcze nie trafił, ale na początku drugiej części był już skuteczniejszy. W 51. minucie dopadł do piłki wywalczonej przez Idrissę Cisse i kopnął obok interweniującego Szymona Gąsińskiego.

Flota rzuciła się do odrabiania strat, a jej bohaterem bardzo szybko mógł zostać Krzysztof Bodziony. To nie był jednak dobry dzień dla pomocnika wyspiarzy. Nie potrafił wykorzystać ani podania Marka Opałacza, ani zgrania głową Nwaogu.

Trener Bogusław Baniak do boju posłał dwóch świeżych napastników i już do końca meczu to gospodarze prowadzili grę. Ich ataki były jednak bardzo chaotyczne i defensywa gości bez większych problemów sobie z nimi radziła. Wyspiarze nawet trafili do siatki przyjezdnych (Ensar Arifović), ale wcześniej sędzia odgwizdał faul na obrońcy rybniczan.

- Bramka Arifovicia była zdobyta prawidłowa. Nie wiem co sędzia tam widział. Ten pan chciał być najważniejszy na boisku - złościł się po meczu Baniak.

Schowany za podwójną gardą Energetyk liczył już tylko na kontry.

Flota po pięciu kolejkach I ligi ma na swoim koncie 8 punktów. Za tydzień zagra na wyjeździe z wiceliderem - Dolcanem Ząbki.

Flota Świnoujście - Energetyk ROW Rybnik 1:1 (1:0)

Bramki. Flota: Kieruzel (15.), Energetyk: Feruga (51.)

Flota: Gąsiński - Jasiński Ż, Kieruzel Ż, Zalepa, Opałacz (74. Nnamani), Mokwa (61. Wrzesień Ż), Niewiada, Szałek, Bodziony, Grzelak, Nwaogu (65. Arifović).

Energetyk: Skrzeszewski - Krotofil Ż, Grolik, Szary, Kutarba, Kurzawa, Jary Ż (71. Słodowy), Muszalik, Feruga Ż, Wieczorek (29. Bałuszyński), Cisse (88. Gładkowski Ż).

Sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław)

Widzów: 1500