Sport.pl

Wyspiarze do Ząbek, czyli Flota zagra z Dolcanem

Wicelider I ligi piłkarskiej Dolcan Ząbki będzie niedzielnym przeciwnikiem Floty Świnoujście.
Wyspiarze ostatnio wpadli w pewien dołek - prezentują się nieźle, ale nie punktują - więc mało osób pamięta już o świetnym początku sezonu (dwie wygrane). Przełamać się w Ząbkach będzie jednak niezwykle trudno, bo Dolcan to top I ligi na początku rozgrywek. Podopieczni Roberta Podolińskiego grają ofensywnie i w 5 meczach zdobyli 11 punktów (3 zwycięstwa i 2 remisy). Zaimponowali np. w 2. kolejce, gdy u siebie długo przegrywali z mocną Termalicą, a w dwie minuty potrafili wbić jej 2 bramki i wygrać 2:1.

Szkoleniowcy Floty zwracają uwagę, że Dolcan gra w ustawieniu 3-5-2 lub 3-4-3. Ale nastawienie na atak przynosi im powodzenie. Wyspiarze co prawda wygrali w Ząbkach wiosną, ale wtedy zagrali bardzo ostrożnie w tyłach i szukali kontr. Taki też pewnie będzie ich pomysł w niedzielę.

We Flocie będzie mógł już zagrać Robert Kolendowicz. Doświadczony lewoskrzydłowy, który w ostatnich sezonach reprezentował Pogoń, związał się ze świnoujskim klubem dwuletnim kontraktem. Dolcan też nie próżnował w ostatnich dniach. Mimo tego, że jest to najbardziej bramkostrzelny zespół I ligi (14 goli w 5 meczach), to zatrudnił 25-letniego napastnika Kacpera Tatarę (ostatnio grał w Niemczech). Czy zastąpi snajpera Dolcanu Macieja Tataja, który nieoczekiwanie związał się w sierpniu z drugoligowym Motorem Lublin?

Niedzielny mecz rozpocznie się o godz. 12.15.