Flota Świnoujście zremisowała z liderem. Wrzesień na wagę punktu [ZDJĘCIA]

Piłkarze Floty Świnoujście przełamali serię trzech porażek z rzędu. Przed własną publicznością zremisowali z GKS Bełchatów 1:1.
Do świnoujścian, którzy spadli ostatnio do strefy spadkowej, przyjechał lider I ligi. Na boisku długo nie było jednak widać różnicy klas. Co prawdą ładniej piłką grał GKS, ale więcej celnych strzałów oddała Flota.

Wyspiarze przejmowali w środku pola wiele piłek, ale później często nie mieli pomysłu jak zawiązać ofensywną akcję. Tracili piłkę po niedokładnych zagraniach albo irytowali kibiców podaniami do tyłu. To jednak Flota była bliższa strzelenia gola w pierwszej połowie. Uderzenia Sebastiana Zalepy (głową po wyrzucie z autu Radosława Jasińskiego) i Bartosza Śpiączki (z boku pola karnego) obronił jednak Arkadiusz Malarz.

Bełchatowianie w tym czasie nie zagrozili poważniej bramce Szymona Gąsińskiego. Szybkością oraz sprytem imponował skrzydłowy Michał Mak, ale jego indywidualne akcje nie przekładały się na sytuacje podbramkowe.

W przerwie trenerskim nosem popisał się Kamil Kiereś. Szkoleniowiec bełchatowian na drugą połowę desygnował do gry Michała Renusza i skrzydłowy bardzo szybko odpłacił się bramką. W 57. minucie obrońcy zostawili mu zbyt wiele swobody przed polem karny. Zdecydował się na strzał, a piłka po rykoszecie wpadła za kołnierz Gąsińskiego.

Świnoujścianie odpowiedzieli bardzo szybko. Do akcji ofensywnej włączył się Zalepa, dokładni dograł do Mateusza Września, który skierował piłkę do siatki.

Bełchatowianie w końcówce zepchnęli gospodarzy do defensywy, ale mieli fatalnie ustawione celowniki. Po strzale Szymona Sawali, który z najbliższej odległości przeniósł piłkę wysoko nad bramką, Kiereś mógł tylko ze złości walić pięścią w boks dla rezerwowych.

Za tydzień, w niedzielę, wyspiarze ponownie zagrają na własnym stadionie. Podejmować będą Sandecję Nowy Sącz.

Flota Świnoujście - GKS Bełchatów 1:1 (0:0)

Bramki. Flota: Wrzesień (62. - asysta Zalepa). GKS: Renusz (57.).

Flota: Gąsiński - Jasiński Ż, Stasiak, Zalepa, Opałacz, Wrzesień, Kieruzel, Niewiada, Bodziony (69. Ekwueme), Grzelak (66. Nnamani), Śpiączka Ż (82. Arifović).

GKS: Malarz - Basta, Baranowski, Wilusz, Szymorek, Mateusz Mak (82. Prokić), Sawala, Baran, Wacławczyk (90. Szymański Ż), Michał Mak, Bartosiak Ż (46. Renusz).