Piłkarze i kibice pobili się w czasie meczu Flota-Kotwica

Nieprzyjemny incydent miał miejsce w 38. minucie sparingowego spotkania, w którym świnoujścianie pokonali u siebie Kotwicę Kołobrzeg 4:1.
Jak relacjonuje serwis SportoweFakty.pl po ostrym wejściu Łukasza Cebulskiego z Kotwicy, testowany we Flocie Kamil Zieliński chciał sam wymierzyć sprawiedliwość. Do przepychanek włączyli się pozostali piłkarze obu drużyn, a po chwili również świnoujscy kibice. Zawodnicy Kotwicy zeszli z boiska, odmawiając dalszej gry, ale gdy sytuacja została opanowana udało ich się namówić do kontynuowania spotkania.

Trzej nowi we Flocie

Sparing podzielony był na 30-minutowe tercje. Po dwóch goście prowadzili 1:0, ale ostatnia część należała do Floty, która strzeliła wówczas aż cztery bramki. Rzutu karnego nie wykorzystał napastnik Kotwicy - Krzysztof Biegański.

We Flocie testowanych było trzech nowych zawodników. Najbardziej znanym z nich jest Dawid Jarka. 26-letni napastnik rozegrał w ekstraklasie 65 spotkań i zdobył dla Górnika Zabrze oraz ŁKS Łódź 17 bramek. Ostatnie pięć sezonów spędził jednak w drużynach ze Śląska grających na niższym szczeblu rozgrywkowym. Jesienią występował w barwach drugoligowej Polonii Bytom. W 17 meczach strzelił 7 goli. Zimowe przygotowania rozpoczął z ekstraklasowym Górnikiem, ale nie znalazł się w kadrze zabrzan na zgrupowanie w Turcji. W sparingu z Kotwicą wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik spotkania na 4:1.

Następny sparing za tydzień

Na testach pojawili się również młodzieżowcy. Napastnik rezerw Pogoni Szczecin - Kamil Zieliński i pomocnik drugiej drużyny Wisły Kraków - Jakub Pułka. Zieliński w poprzednim sezonie został królem strzelców Młodej Ekstraklasy, ale do pierwszego zespołu Portowców nie może się przebić. Pułka to ofensywny pomocnik, pewniak w składzie trzecioligowych rezerw Wisły. W sobotnim sparingu strzelił jedną bramkę.

Po raz kolejny w barwach Floty zagrali: słoweński bramkarz Darko Brljak, litewski obrońca Klimas Gusocenko i pomocnik Łukasz Sołowiej. Wszyscy trzej wiosną powinni być zawodnikami świnoujskiego klubu.

Następny sparing Wyspiarze mają zaplanowany za tydzień. W Świnoujściu gościć będą Drawę Drawsko Pomorskie (III liga).

Flota Świnoujście - Kotwica Kołobrzeg 4:1 (0:1, 0:0, 4:0)

Bramki. Flota: Śpiączka (63.), Pułka (67.), Kieruzel (83.), Jarka (87.). Kotwica: Bejuk (21.).

Flota: Kosiorek - Jasiński, Stasiak, Gusocenko, Opałacz, Nnamani, Kieruzel, Sołowiej, Pułka, Grzelak, Jarka. Grali także: Brljak - Siemko, Zalepa, Niewiada, Bodziony, Arifović, Śpiączka, Zieliński.

Kotwica: Krymowski - Chruściński, Poznański, Kokosiński, Cebulski, Rydzak, Ambroziak, Danilczyk, Bejuk, Kupisz, Biegański. Grali także: Szybka - Duwe, Szutenberg, Popiołek, Rak, Skórecki.