Christian Nnamani odchodzi z Floty Świnoujście

I LIGA Kontrakt z Nigeryjczykiem został rozwiązany za porozumieniem stron. Jego nowym klubem będzie najprawdopodobniej drugoligowa Calisia Kalisz.
Nnamani przyszedł do Floty w 2011 roku, jako następca swojego bramkostrzelnego rodaka - Charlesa Nwaogu. Nie spełnił jednak pokładanych w nim nadziei. Nad morzem najlepszy miał pierwszy sezon, gdy 6 razy trafił do bramki rywali. Rok później zdobył już tylko 2 gole, a w ostatniej rundzie w ogóle nie wpisał się na listę strzelców. Jesienią grał mało, wystąpił w 8 meczach, tylko raz od pierwszej minuty.

To już ósmy piłkarz, który zimą opuścił Świnoujście. Kolejnym może być Maciej Mysiak, mający wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy. We Flocie postanowiono znacząco przewietrzyć szatnię po słabej jesieni. Na stanowisku pozostał trener Bogusław Baniak i będzie musiał zbudować zespół, który wydostanie się ze strefy spadkowej. Na razie pozyskano trzech zawodników (bramkarza Darko Brljaka, obrońcę Klimasa Gusocenko i pomocnika Łukasza Sołowieja), a zaawansowane rozmowy trwają w sprawie zakontraktowania Jakuba Pułki z rezerw Wisły Kraków.

W sobotę wyspiarze rozegrają kolejny sparing. W Koszalinie zmierzą się z trzecioligową Gwardią.