Remis Floty Świnoujście w sparingu z Gwardią Koszalin

Pierwszoligowi piłkarze Floty na wyjeździe zremisowali z trzecioligową Gwardią 1:1. W poniedziałek wyspiarze wyjadą na obóz w Żaganiu.
Piłkarze Floty zimą wciąż pozostają niepokonani. Sobotni remis był ich drugim w tegorocznych grach kontrolnych, pozostałe siedem spotkań wygrali. Z Gwardią świnoujścianie mieli okazję zagrać na trawiastym boisku. Objęli prowadzenie po trafieniu Bartosza Śpiączki, ale trzecioligowcy bardzo szybko wyrównali.

Na testach we Flocie nie pojawił się żaden nowy zawodnik. Po raz kolejny Bogusław Baniak sprawdzał Chorwata Nenada Ericia, który ostatnio występował w IV lidze swojego kraju.

W poniedziałek wyspiarze wyjadą na obóz do Żagania. Podczas jego trwania mają zaplanowane cztery gry kontrolne. 19 lutego Flota zagra z drugoligowym czeskim FC Fastav Zlin. Później zmierzą się z Ilanką Rzepin (22 lutego), UKP Zielona Góra i Formacją Port 2000 Mostki (oba mecze 26 lutego).

1 marca odbędzie się oficjalna prezentacja drużyny, a 8 marca Flota wróci na pierwszoligowe boiska. Na inaugurację podejmie u siebie Miedź Legnica.

Gwardia Koszalin - Flota Świnoujście 1:1 (1:1)

Bramki. Gwardia: Wojach (27.). Flota: Śpiączka (22.).

Brljak (46. Gąsiński) - Jasiński (65. Kieruzel), Stasiak, Gusocenko (65. Zalepa), Opałacz, Erić (46. Kolendowicz), Niewiada (46. Sołowiej), Pułka, Bodziony, Grzelak (65. Mokwa), Śpiączka (46. Arifović).