Sport.pl

Czeski drugoligowiec dokonał tego, czego nie udało się Pogoni i Wiśle. Flota - Zlin 0:1

W pierwszym sparingu rozgrywanym podczas obozu w Żaganiu Flota Świnoujście poniosła pierwszą tej zimy porażkę. Z FC Fastav Zlin przegrała 0:1.
We wcześniejszych dziewięciu grach kontrolnych wyspiarze nie znaleźli pogromcy. A potrafili pokonać 5:4 Pogoń Szczecin i zremisować 1:1 z Wisłą Kraków.

Trener Bogusław Baniak podczas zgrupowania w Żaganiu zgrywać miał już podstawową jedenastkę pod kątem inauguracji rundy wiosennej I ligi. Wciąż jednak w drużynie nie pojawił się żaden nowy napastnik, a to tej zimy było priorytetem dla sztabu szkoleniowego wyspiarzy. Wciąż testowany jest za to chorwacki skrzydłowy Nenad Erić. W meczu z czeskim drugoligowcem pojawił się na boisku w drugiej połowie.

W środowym sparingu świnoujścianie po raz pierwszy tej zimy nie strzelili bramki. Co prawda blisko pokonania bramkarza rywali byli Robert Kolendowicz, Michał Stasiak, Krzysztof Bodziony, Bartosz Śpiączka i Rafał Grzelak, ale żaden z nich nie zdołał wpisać się na listę strzelców. Czesi zdobyli bramkę do szatni i utrzymali skromne prowadzenie do końca meczu.

W sobotę o godzinie 9.30 wyspiarze rozegrają drugie spotkanie sparingowe podczas obozu w Żaganiu. Zmierzą się z trzecioligową Ilanką Rzepin.

Flota Świnoujście - FC Fastav Zlin 0:1 (0:1)

Bramka: Poznar (45)

Flota: Brljak - Jasiński, Stasiak, Gusocenko, Opałacz (70. Kieruzel), Grzelak, Niewiada (60. Sołowiej), Bodziony, Pułka (67. Mokwa), Kolendowicz (46.Erić), Śpiączka (60. Arifović).