Łukasz Sołowiej z Floty: Górnik jak na I ligę ma mocny personalnie skład

Piłkarze Floty Świnoujście w drugim meczu rundy wiosennej zagrają w niedzielę na wyjeździe z liderem I ligi - Górnikiem Łęczna.
Obie drużyny przed tygodniem wygrały. Wyspiarze pokonali przed własną publicznością Miedź Legnica (1:0). Górnik w takim samym stosunku pokonał Wisłę Płock. - Górnik w drugiej części spotkania zagrał słabo w ofensywie. Zapewne chciał dowieźć prowadzenie 1:0 do końca. Wisła miała przewagę, ale Górnik grał dobrze w obronie: piłkarze grali blisko siebie i dobrze się przesuwali - analizuje Sołowiej.

Defensywny pomocnik świnoujścian jesień spędził w Łęcznej, ale nie potrafił przebić się do składu i na pierwszoligowych boiskach nie zagrał ani minuty. W niedzielnym spotkaniu nie nastawia się jednak na to, żeby coś udowodnić swojemu dawnemu pracodawcy. - Mecz z Górnikiem nie będzie jakoś szczególnie ważny. To będzie kolejne spotkanie, w którym trzeba powalczyć o punkty dające na koniec utrzymanie się w I lidze - podkreśla.

Flota walczy o pierwszoligowy byt, a drużyna z Łęcznej o awans do ekstraklasy. - Silne strony Górnika to na pewno bardzo dobra budowa ataku pozycyjnego. Mają szybkie boki linii pomocy - analizuje Sołowiej. - Górnik jak na I ligę ma mocny personalnie skład. Posiada 2-3 równorzędnych piłkarzy na jedną pozycję. Wypadł im np. Łukasz Zwoliński, ale w ataku jest bardzo dobry Arkadiusz Woźniak. Musimy tam zagrać skoncentrowani od pierwszej do ostatniej minuty. I przeciwstawić im swoje atuty: walkę i zaangażowanie.

Początek meczu w niedzielę o 12.30 w Łęcznej.