Dwa rzuty karne i remis Floty z outsiderem

I LIGA Piłkarze Floty Świnoujście zremisowali na wyjeździe z zajmującym ostatnie miejsce w tabeli Energetykiem ROW Rybnik (1:1). Bramkę na wagę punktu zdobył z rzutu karnego w 92. minucie Piotr Kieruzel.
Środkowy obrońca wyspiarzy pełnił w niedzielę funkcję kapitana, bo zagrać nie mogli Marek Niewiada (kartki) i Michał Stasiak (kontuzja). Jedenastkę wykorzystał pewnie, rehabilitując się tym samym za sytuację z 73. minuty. Zdaniem sędziego sfaulował wtedy szarżującego w polu karnym gości Szymona Sobczaka. Do piłki podszedł Daniel Feruga i dobrze spisujący się tego dnia Darko Brljak musiał tym razem wyciągać piłkę z siatki.

Wcześniej słoweński bramkarz miał kilka okazji, by pokazać swoje umiejętności. Inicjatywa od początku należała bowiem do Energetyka, a Flota miała duże problemy ze stworzeniem sobie sytuacji. Wyspiarzom sprzyjało jednak szczęście. W 85. min Idrissa Cisse mógł przypieczętować zwycięstwo gospodarzy, ale nie trafił do pustej bramki. Niewykorzystana okazja zemściła się w ostatniej akcji meczu. Ręką we własnym polu karnym zagrał Michał Grolik, a Kieruzel wytrzymał presję i strzałem z jedenastu metrów zapewnił Flocie cenny punkt.

Remis pozwoli podopiecznym Bogusława Baniaka utrzymać się nad strefą spadkową. Za tydzień na własnym boisku podejmować będą Dolcan Ząbki.

Energtyk ROW Rybnik - Flota Świnoujście 1:1 (0:0)

Bramki. Energetyk: Feruga (74. - rzut karny). Flota: Kieruzel (92. - rzut karny).

Energetyk: Bucek - Szary, Grolik, Jary, Krotofil, Vrto (46. Sobczak), Muszalik, Staniszek, Kostecki (88. Potirniche), Feruga Ż (80. Buchała), Cisse.

Flota: Brljak - Jasiński, Kieruzel, Gusocenko, Opałacz (65. Śpiączka Ż), Mokwa, Sołowiej Ż, Bodziony Ż, Grzelak, Kolendowicz (80. Erić), Arifović (71. Hosek).

Sędziował: Robert Marciniak (Kraków).