Sebastian Olszar wrócił na boisko i zapewnił Flocie zwycięstwo

I LIGA PIŁKARSKA. Flota Świnoujście pokonała przed własną publicznością Dolcan Ząbki 2:1. Zwycięstwo pozwoli walczącym o utrzymanie wyspiarzom złapać oddech.
Olszar wrócił do Floty po nieudanym epizodzie w Termalice Nieciecza. Nie był w pełni sił po kontuzji kolana i świnoujscy kibice musieli długo poczekać, by zobaczyć go na boisku. Czekali z niecierpliwością, bo skutecznego napastnika w drużynie wyspiarzy bardzo brakowało. W sobotę wszedł na ostatnie osiem minut i bardzo szybko spłacił kredyt zaufania. W 89. minucie z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam, zapewniając Flocie zwycięstwo 2:1.

Wcześniej na listę strzelców wpisał się drugi ze świnoujskich napastników. Swoją pierwszą bramkę w barwach Floty zdobył Czech Petr Hosek, który zastąpił w pierwszym składzie Ensara Arifovicia. W 40. minucie wykorzystał dokładne podanie Roberta Kolendowicza i przelobował bramkarza Dolcanu.

Goście wyrównali po zmianie stron, gdy po rzucie wolnym najsprytniejszy w polu karnym był wprowadzony chwilę wcześniej Paweł Tarnowski. Najbardziej bramkostrzelnej drużynie I ligi nie udało się jednak wywieźć znad morza jakiejkolwiek zdobyczy punktowej. Tego dnia skuteczniejsza była Flota, podwajając swój wiosenny dorobek bramkowy.

Zwycięstwo pozwoli podopiecznym Bogusława Baniaka umocnić się na miejscu gwarantującym utrzymanie.

Flota Świnoujście - Dolcan Ząbki 2:1 (0:1)

Bramki: Flota: Hosek (40.), Olszar (89.). Dolcan: Tarnowski (62.)

Flota: Brljak - Mokwa, Kieruzel, Gusocenko Ż, Jasiński (79. Zalepa), Śpiączka, Sołowiej Ż, Niewiada, Grzelak, Kolendowicz Ż (69. Arifović), Hosek (83. Olszar).

Dolcan: Leszczyński - Zembrowski, Klepczarek, Grzelak, Jakubik, Matuszek, Łuszkiewicz, Osoliński (57. Tarnowski) Sierpina Ż (86. Lewicki), Piesio, Prejs (64. Mazek).

Sędziował: Paweł Malec (Łódź).