Flota o jedną bramkę gorsza od Puszczy

I LIGA PIŁKARSKA. Wyspiarzom nie udało się przedłużyć zwycięskiej serii do trzech wygranych. Przed własną publicznością świnoujścianie przegrali z Puszczą Niepołomice 0:1.
Flota nie wykorzystała szansy, by umocnić się na miejscu w środkowej części tabeli. Po raz kolejny potwierdziło się, że wyspiarze wolą przed własną publicznością rywalizować z drużynami z czołówki, które grają w Świnoujściu bardziej otwarty futbol. Gorzej radzą sobie, gdy przyjeżdżają do nich niżej notowane zespoły. W tym sezonie przegrali u siebie z GKS Tychy (0:1) i Kolejarzem Stróże (0:2), a z Energetykiem Rybnik zremisowali 1:1 (wszystkie te drużyny plasują się w strefie spadkowej). W sobotę do tej listy można dopisać Puszczę. W meczu walki o końcowym rezultacie zadecydowała jedna bramka.

W pierwszym składzie gości pojawiło się dwóch zawodników znanych z występów w przeszłości w Świnoujściu: napastnik Jacek Magdziński i stoper Wallace. Brazylijski obrońca "przypomniał się" miejscowym kibicom, biorąc udział w akcji, która przyniosła zwycięską bramkę. W 54. minucie po jego dośrodkowaniu defensorzy Floty nie potrafili wybić piłki, a ich niefrasobliwość skwapliwie wykorzystał Krzysztof Zaremba. Nosa miał opiekun gości Dariusz Wójtowicz, który wpuścił go na boisko po przerwie.

Świnoujścianie nie mieli już nic do stracenia, więc trener Bogusław Baniak nie czekał z ofensywnymi zmianami. Wpuścił na boisko Roberta Kolendowicza i Sebastiana Olszara. Ta dwójka w 79. minucie przeprowadziła składną akcję, ale Kolendowicza zatrzymał bramkarz Puszczy. Więcej dogodnych sytuacji nie udało się już stworzyć i w lepszych humorach do świątecznego śniadania zasiądą w niedzielę goście z Niepołomic.

Flota przez sobotnią porażkę straciła jeden punkt z przewagi nad strefą spadkową. Teraz ma o trzy "oczka" więcej niż zajmujący pierwsze zagrożone miejsce GKS Tychy. W środę przed wyspiarzami kolejny ważny mecz z drużyną walczącą o utrzymanie. Na wyjeździe zagrają z Chojniczanką Chojnice.

Flota Świnoujście - Puszcza Niepołomice 0:1 (0:0)

Bramka: Zaremba (54.).

Flota: Brljak - Mokwa, Kieruzel, Gusocenko Ż, Jasiński, Śpiączka (59. Kolendowicz), Sołowiej Ż (59. Olszar), Niewiada, Bodziony, Grzelak Ż, Hosek (66. Arifović).

Puszcza: Sobieszczyk - Biernat, Wallace, Wełna, Borovicanin Ż, Uwakwe, Kotwica, Strózik (46. Zaremba), Nowak, Staroń, Magdziński.