Druga z rzędu porażka Floty w meczu z rywalem z dołu tabeli

I LIGA PIŁKARSKA. W środę świnoujścianie przegrali na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice 1:2. W tabeli mają w tej chwili dwa punkty przewagi nad strefą spadkową.
Rozpoczęcie spotkania opóźniło się o 15 minut z powodu burzy, która przetoczyła się nad stadionem w Chojnicach. W trudnych warunkach, na zalanej wodą murawie, zdecydowanie lepiej radzili sobie gospodarze.

Dobry mecz rozgrywał w ich barwach zwłaszcza Tomasz Mikołajczak. Napastnik był motorem większości ofensywnych akcji Chojniczanki. W 34. minucie został sfaulowany w polu karnym i sam podszedł do piłki ustawionej na jedenastym metrze, nie dając żadnych szans bramkarzowi Floty.

Świnoujścianie długo nie potrafili odpowiedzieć bramką, mimo że wyszli w bardzo ofensywnym zestawieniu. Po kontuzji, po raz pierwszy od dziewięciu miesięcy, w podstawowym składzie wyspiarzy znalazł się Sebastian Olszar. Wytrzymał jednak na boisku tylko 45 minut. Na drugą połowę nie wyszedł już z powodu urazu.

Zastąpił go Maciej Mysiak, który w ostatnich miesiącach też miał spore problemy. Z powodu kontuzji i słabszej formy przesunięty został nawet do drużyny rezerw. Niedawno jednak wrócił do kadry pierwszego zespołu, a w środę mógł zostać bohaterem. Zdobył wyrównującą bramkę, wykorzystując dośrodkowanie Krzysztofa Bodzionego z głębi pola.

Prowadzenie mógł Flocie zapewnić tuż po wejściu na boisko Sebastian Kamiński, ale minimalnie spudłował. Zemściło się to kilka minut później, gdy Andrzej Rybski z Chojniczanki dopadł do piłki odbitej przez Darko Brljaka i umieścił ją w siatce. Zapewnił tym samym gospodarzom cenne zwycięstwo, pozwalające wyprzedzić Flotę w tabeli.

Wyspiarze są w tej chwili na 12. miejscu z dwoma punktami przewagi nad strefą spadkową. W sobotę zagrają u siebie z Olimpią Grudziądz.

Chojniczanka Chojnice - Flota Świnoujście 2:1 (1:0)

Bramki: Chojniczanka: Mikołajczak (34. - rzut karny), Rybski (77.). Flota: Mysiak (56.).

Chojniczanka: Misztal - Chyła Ż, Radler, Jankowski Ż, Bednarek Ż, Duda (76. Jędrzejczyk), Feciuch, Mrozik Ż, Mysona Ż (59. Iwanicki), Mikołajczak (90. Wypij), Rybski.

Flota: Brljak - Mokwa, Kieruzel, Gusocenko, Jasiński, Śpiączka Ż (80. Arifović), Niewiada, Bodziony, Grzelak, Olszar (46. Mysiak Ż), Hosek (66. Kamiński).