Japończyk i grupa ligowców trenuje z Flotą

I LIGA PIŁKARSKA. Wyspiarze szykują się do nowego sezonu, a we wtorek ?dograny" został jeszcze jeden sparingpartner. I to jaki...
Zespół Floty Świnoujście od wtorku trenuje na swoich obiektach lub w pobliskiej niemieckiej mieścinie. Już pierwszego dnia dołączył do zespołu Paweł Lisowski, który ostatnio grał w rezerwach Piasta Gliwice, ale ma za sobą występy w Ruchu Chorzów. Pochodzący ze Szczecina pomocnik rozegrał w ekstraklasie 49 spotkań, ale w ostatnim roku jego kariera wyhamowała. Przyjście do Floty może odwrócić tę tendencję.

W środę dołączyli kolejni piłkarze - testowany jest Japończyk, dwóch młodzieżowców z Lechii Gdańsk, jest doświadczony obrońca Sławomir Cienciała (znany z gry dla Podbeskidzia, ostatnio Arka Gdynia), pojawił się też skrzydłowy Pogoni Szczecin Radosław Wiśniewski.

W najbliższych dniach mają dołączyć kolejni piłkarze, w tym Daniel Brud. 25-latek z Wisłą Kraków sięgał po mistrzostwo (2 występy), ale ostatnio grał w Okocimskim Brzesko.

Pierwszy sprawdzian dla Wyspiarzy - w sobotę w Stargardzie z drugoligowymi Błękitnymi. Po tym meczu trener Tomasz Kafarski ma ustalić kadrę na obóz w Wałbrzychu, na który Flota wyjedzie 9 lipca. Podczas obozu ma zagrać z Miedzią Legnica, Górnikiem Wałbrzych czy Ślęzą Wrocław. W planach był też mecz z Zagłębiem Lubin, ale spotkanie odwołano, bo już w 1. kolejce nowego sezonu te zespoły zagrają ze sobą. We Flocie nikt już jednak nie żałuje, że odpadł tak ciekawy rywal.

- Niespodziewanie mecz zaproponowali nam działacze Śląska Wrocław. Flota będzie ich ostatnim sparingpartnerem przed rozpoczęciem sezonu ekstraklasy, a będziemy grać na Stadionie Narodowym [13 lipca Wyspiarze zagrają na wrocławskiej arenie Euro 2012] - podkreśla Leszek Zakrzewski, kierownik Floty.