"Charlie" znów strzela dla Floty. Zwycięstwo wyspiarzy w ostatnim sprawdzianie

Na tydzień przed startem sezonu Flota Świnoujście pokonała w sparingu trzecioligową Drawę Drawsko Pomorskie 2:0. Na listę strzelców wpisali się Sebastian Zalepa i Charles Nwaogu.
Zawirowania związane z niepewną przyszłością Floty sprawiły, że drużyna wciąż jest w fazie budowy. W sobotę trener Tomasz Kafarski sprawdzał aż... dziewięciu kandydatów do gry w zespole. W starciu z Drawą najskuteczniejszy z tego grona był Nigeryjczyk Nwaogu, który może po raz trzeci w swojej karierze zostać piłkarzem świnoujskiego klubu.

Testowani byli również bramkarz Marcin Skrzeszewski (Energetyk ROW Rybnik), obrońca Arkadiusz Jasitczak (Bałtyk Koszalin, ostatnio wypożyczony do Błękitnych Stargard) oraz napastnik Dawid Retlewski (Raków Częstochowa). O angaż walczą trzej młodzieżowcy: Arkadiusz Reca (obrońca, Koral Dębnica), Kamil Zieliński (napastnik, Pogoń II Szczecin) i Jakub Chrzanowski (napastnik, Miedź Legnica).

Paweł Lisowski (Piast II Gliwice) przekonał już do siebie sztab szkoleniowy i pozostaje tylko dopełnienie formalności, by wychowanek Stali Szczecin został zawodnikiem wyspiarzy. W sobotę szansę dostał także Piotr Wysocki, obrońca rezerw świnoujścian.

W piątek 1 sierpnia Flota zainauguruje pierwszoligowe rozgrywki. Na wyjeździe zmierzy się z Zagłębiem Lubin.

Flota Świnoujście - Drawa Drawsko Pomorskie 2:0 (1:0)

Bramki: Zalepa (41.), Nwaogu (69.)

Flota: Skrzeszewski - Reca, Stasiak, Wysocki, Opałacz, Kamiński, Lisowski, Brud, Grzelak, Olszar, Retlewski.

Grali także: Kosiorek, Siemko, Jasitczak, Gusocenko, Sołowiej, Niewiada, Erić, Chrzanowski, Marynowski, Arifović, Zieliński, Nwaogu.