Flota Świnoujście porażką rozpoczęła sezon 2014/15 I ligi piłkarskiej

Dla wielu murowany kandydat do awansu - Zagłębie Lubin - pokazał w piątkowe popołudnie moc na swoim boisku. Spokojnie ograł wyspiarzy 2:0.
Lubinianie przeważali od początku - atakowali skrzydłami, przejęli inicjatywę w środku boiska, a gdy trzeba było - stosowali presing. Goście wyszli na boisko trochę za mało bojowo usposobieni i długimi fragmentami ograniczali się jedynie do sporadycznych kontr. Nie mieli jednak superokazji.

Zagłębie dopięło swego w 27. minucie, gdy Adrian Błąd wykorzystał sytuację sam na sam. Stracona bramka przebudziła świnoujścian, ale nie otworzyła drogi do wyrównania.

W drugiej połowie mecz był dużo bardziej zacięty, ale do 64. minuty. Bramkarz Darjo Brljak ratował zespół poza polem karnym i dotknął piłkę ręką. Sędzia Paweł Pskit z Łodzi ukarał Słoweńca czerwienią, a debiutujący we Flocie zmiennik Marcin Skrzeszewski miał pecha. Aleksander Kwiek z wolnego trafił bezpośrednio do siatki. Później Flota nie pozwoliła już rywalom na podwyższenie wyniku, ale i sama nic nie wskórała.

- Wiedzieliśmy, gdzie przyjeżdżamy, a my zapomnieliśmy o tym, co nas spotkało w ostatnich dniach - podkreślał Tomasz Kafarski, trener Floty. - Nie jestem zadowolony, bo zakładaliśmy zupełnie inny scenariusz. Byliśmy bardzo niedokładni, a to się w końcu zemściło. Nieźle zaprezentowaliśmy się tylko na początku drugiej połowy, niestety czerwona kartka ustawiła mecz.

- Mecz z gatunku psychologicznych. Flota była dobrze zorganizowana, szczególnie w defensywie. Widać w tym zespole rękę trenera Kafarskiego. My musieliśmy się natrudzić, kontrolowaliśmy grę, ale wiemy czasami, że nie zawsze lepszy wygrywa - zaznaczył Piotr Stokowiec, trener Zagłębia. - Cieszę się ze zdobyczy punktowej i naszej gry, ale nie popadamy w hurraoptymizm.

W następnej kolejce Flota podejmie (sobota, godz. 18) Chrobrego Głogów.

Zagłębie Lubin - Flota Świnoujście 2:0 (1:0)

Bramki: Błąd (27.), Kwiek (68.)

Flota: Brljak CZ (64.) - Reca, Stasiak, Zalepa, Opałacz (85. Erić), Kamiński, Lisowski (77. Retlewski), Olszar, Brud, Grzelak, Zieliński (67. Skrzeszewski).