Flota Świnoujście sprawiła niespodziankę. Zremisowała w Ząbkach, a mogła wygrać

Po raz trzeci w tym sezonie I ligi piłkarskiej punkty wyspiarzom uciekły w samej końcówce spotkania.
Tak było w Ząbkach, gdzie miejscowy Dolcan już w doliczonym czasie gry wykonywał rzut rożny. Po zamieszaniu do siatki trafił Norbert Neumann, który jest tam wypożyczony z Pogoni Szczecin. Piłkarze Floty ze złości po raz kolejny mogli rękoma powyrywać sobie włosy.

Tak było też w meczu 2. kolejki z Chrobrym Głogów, z którym wyspiarze prowadzili do przerwy 2:0 i stracili dwie bramki w końcówce. Tak też było w niedzielę w Świnoujściu, gdy GKS zdobył gola po rykoszecie w 90. minucie.

Żal będzie tym większy, że choć mecz układał się na remis, to goście w 87. minucie przeprowadzili skuteczną kontrę. Rafał Grzelak podał do Sebastiana Olszara, a ten minął bramkarza i trafił do siatki. Był to pierwszy gol wyspiarzy zdobyty w tym sezonie w drugiej połowie. Wcześniej podopieczni Tomasza Kafarskiego trafiali do siatki tylko w pierwszych połowach.

Wcześniej to gospodarze mieli więcej bramkowych akcji, choć nie mieli wielu stuprocentowych okazji. Na bramkę Darko Brljaka groźnie uderzali m.in. Patryk Mikita, Adrian Łuszkiewicz (z wolnego w słupek) czy Grzegorz Piesio.

Mimo pechowo straconego zwycięstwa - remis i tak jest sporą niespodzianką w I lidze. Dolcan ostatnio urwał punkty liderowi z Niecieczy, a w tym sezonie jeszcze nie przegrał meczu. Dla Floty był to drugi remis w lidze. Ma jeszcze dwie porażki i zwycięstwo.

We Flocie ponownie zadebiutował Charles Nwaogu. Nigeryjczyk w sobotę podpisał roczny kontrakt z klubem. W Ząbkach walczył z przodu, ale nie zagroził bramce rywali.

W niedzielę do Świnoujścia przyjedzie Sandecja Nowy Sącz.

Dolcan Ząbki - Flota Świnoujście 1:1 (0:0)

Bramki: Dolcan: Neumann (91.), Flota: Olszar (87.).

Flota: Brljak - Kamiński, Sołowiej, Stasiak, Opałacz, Brud (80. Kort), Lisowski, Olszar (90. Cienciała), Niewiada, Reca, Nwaogu (68. Grzelak).