Flota remisuje na boisku lidera. Gol Marka Opałacza na wagę punktu

I LIGA PIŁKARSKA. Wyspiarze przedłużyli swoją serię nieprzegranych spotkań do siedmiu. Sukces tym cenniejszy, że Flota w Niecieczy goniła wynik.
Termalica zaskakuje w tym sezonie. Szybko zbudowała solidny skład, drużyną opiekuje się Piotr Mandrysz i zespół - od kilku sezonów w czołówce I ligi - wykorzystuje słabość rywali i zbudował już solidną przewagę punktową nad konkurencją. W niedzielę też był faworytem, ale... Flota lubi grać z zespołami Mandrysza. Kilka lat temu pokonała jego Pogoń i w Szczecinie szkoleniowca zwolniono. Później Mandrysz przegrał jeszcze z GKS Tychy z Wyspiarzami. Po niedzieli nadal będzie klasyfikował Flotę jako drużynę najmniej lubianą do wspólnej rywalizacji.

Od początku spotkania gospodarze mieli przewagę, oddawali więcej strzałów, atakowali szybciej i większą ilością zawodników. Flota broniła się, po 25 minutach zaczęła wychodzić z kontrami. Najważniejsza była jednak postawa defensorów i bramkarza Darko Brljaka, którzy dobrze zniechęcali gospodarzy do wysiłku.

Tyle, że tuż przed przerwą Termalica przeprowadziła atak prawą stroną, dogranie w pole karne, strzał, dobitka i lider cieszył się z gola (gola zapisano Bartłomiejowi Smuczyńskiemu, ale autorem mógł być Arkadiusz Reca, który chciał wybić piłkę). Wyspiarze stracili przysłowiowego gola do szatni, którego żaden zespół nie lubi tracić. Bywa, że taka wpadka podłamuje zespoły i te już nie wierzą w odrobienie strat.

Trener Tomasz Kafarski w przerwie błyskawicznie jednak uciszył podopiecznych, nakreślił nowy plan funkcjonowania i w drugiej połowie goście byli zespołem zdecydowanie aktywniejszym. Mimo tego, że na drugą połowę nie wyszedł Charles Nwaogu. Nigeryjczyk był w Niecieczy ospały, nie szukał gry. Zastąpił go Dawid Retlewski.

Flota grała odważniej, szukała bramki, ale nadziewała się na kontry niecieczan. W dwóch sytuacjach gościom dopisało sporo szczęścia. Ale starania o punkt zostały nagrodzone w samej końcówce - Daniel Brud podał na 8. m do Marka Opałacza, a lewy obrońca Floty 'dziubnięciem' skierował piłkę pod interweniującym Sebastiananem Nowakiem.

Po chwili groźnie jeszcze uderzył z dystansu Retlewski, ale wynik nie uległ już zmianie. Dla Floty był to czwarty remis wyjazdowy z rzędu zakończony wynikiem 1:1. A seria nieprzegranych spotkań sięgnęła już 7.

Flota do Termaliki nadal traci 10 punktów, zajmuje 8. miejsce w tabeli, ale już do wicelidera - Zagłębia Lubin - traci tylko 2 oczka.

Termalica Nieciecza - Flota Świnoujście 1:1 (1:0)

Bramki. Termalica: Smuczyński (45.). Flota: Opałacz (79.).

Termalica: Nowak - Maslo, Czerwiński, Kopacz, Kupczak, Kaczmarczyk, Smuczyński (62. Janeczko), Sołdecki, Biskup, Foszmańczyk (75. Paluchowski), Drozdowicz (92. Kamiński).

Flota: Brljak - Kamiński, Stasiak, Sołowiej, Opałacz, Lisowski (71. Brud), Niewiada, Grzelak (91. Kort), Olszar, Reca, Nwaogu (46. Retlewski).