Flota Świnoujście trenuje. Spora grupa nowych piłkarzy na testach

I LIGA PIŁKARSKA. Tudor Florin-Laurentiu poprowadził we wtorek zajęcia Wyspiarzy. Pomagał mu Robert Mioduszewski.
Dużo było biegania, mało zajęć z piłką. Kolejne dni będą wyglądać podobnie - zespół będzie wchodził w coraz większe obciążenia kadrowe. Rumuński szkoleniowiec - według naszych informacji - chce jak najwięcej dowiedzieć się informacji o zespole, klubie, rozgrywkach. Pierwszym dla niego testem, ale i dla Floty, będzie sparing z Pogonią Szczecin w Pobierowie 24 stycznia.

Póki co Florin-Laurentiu ma na zajęciach ponad 20 piłkarzy. Większość z nich to zupełnie nowi zawodnicy na testach bądź młodzi wychowankowie. We wtorek do zespołu dołączyli m.in. Michał Ciarkowski (ostatnio Warta Poznań), Patryk Galoch (piłkarz rezerw Pogoni ostatnio wypożyczony do Drawska), Mateusz Sowała (Chemik Police), Paweł Lipiec (bramkarz Motoru Lublin) czy Arkadiusz Fabiański (brat Łukasza, ostatnio Piast Gorzów). Jest też pięciu piłkarzy z Rumunii.

W kolejnych dniach mają pojawiać się kolejni piłkarze. Klub dostaje nawet oferty z ekstraklasy, ale to nie jest czas na kadrowe decyzje. Działacze czekają na spotkania w urzędzie miasta. Jeśli magistrat nie obieca, że zainstaluje w tym roku oświetlenie, a taki jest licencyjny wymóg w I lidze od sezonu 2015/16 - biznesmen z Izraela może pożegnać się z Flotą.