Norbert Neumann może przejść z Pogoni do Floty. Dobry początek testów

Napastnik jesienią reprezentował Dolcan Ząbki, ale grał mało, więc szuka dla siebie nowego klubu.
Neumann miał przebić się do ekstraklasy jeszcze przed Łukaszem Zwolińskim. Zadebiutował w meczu z Widzewem Łódź (kwiecień 2013), ale później podpadł szkoleniowcom 'wybrykiem' w szkole. Został odsunięty od pierwszego zespołu. A gdy przed sezonem 2013/14 nie kwapił się do przedłużenia umowy - musiał szukać dla siebie nowego klubu. Jesienią 2013 grał w Błękitnych, wiosną 2014 w rezerwach Pogoni. Latem ostatniego roku znów nie zdołał przebić się do pierwszego zespołu i wylądował na wypożyczeniu w pierwszoligowym Dolcanie (razem z Julienem Tadrowskim). Zostali tam przygarnięci przez trenera Marcina Sasala (pracował w Szczecinie), ale gdy Sasal odszedł, a przyszedł Dariusz Dźwigała - obaj portowcy opuścili Ząbki. Tadrowski jest na testach w Widzewie Łódź, Neumann od kilku dni trenuje we Flocie, której jesienią wbił ligowego gola. Dzięki temu Dolcan zremisował z Wyspiarzami 1:1.

Neumann jest jednym z kilkunastu testowanych zawodników. I nie tylko on pokazał się z niezłej strony w środowym meczu z Vinetą Wolin (IV liga). Flota wygrała 3:0, a bramki strzelali testowani: Tomasz Margol (ostatnio Limanovia), Daniel Bujok (rezerwy Podbeskidzia Bielsko-Biała) i właśnie Neumann.

Nowy trener Floty Tudor Florin-Laurentiu stopniowo będzie ograniczał kadrę. Pomocny dla niego będzie m.in. sobotni sparing z Pogonią w Pobierowie.