Łukasz Sapela podpisał kontrakt z Flotą Świnoujście

Wszystko wskazuje na to, że Flota zamknęła etap sprawdzania bramkarzy. Ma już trzech w składzie, co w zupełności wystarczy na najbliższą wiosnę.
We wtorek, tuż przed wyjazdem drużyny na krótki obóz do Berlina, a później dwutygodniowe zgrupowanie w Hiszpanii, 1,5-roczną umowę z Flotą parafował Łukasz Sapela. Tym samym będzie walczył z Marcinem Skrzeszewskim i Aleksandru Opreą o pierwszy skład. Na podstawie CV nie powinien mieć z tym kłopotów. Skrzeszewski dołączył do Floty latem, wcześniej grał w Energetyku Rybnik. Ale u trenera Tomasza Kafarskiego pierwszym bramkarzem był Darko Brljak (wrócił do Słowenii), więc Skrzeszewski siedział na rezerwie. Niewiele wiadomo o rumuńskim bramkarzu, poza tym, że podobnie jak rodacy jest młodym graczem, a żaden z nich nie grał w tamtejszej ekstraklasie.

Sapela za to rozegrał 137 spotkań w polskiej elicie. Wszystkie w barwach GKS Bełchatów, którego reprezentował od wieku juniora do lata 2012 r. Przez kolejne dwa lata grał w Ravanie Baku (Azerbejdżan), a ostatnią jesień spędził w Olimpii Grudziądz (zagrał w 12 meczach).