Donald Djousse wrócił. Rozpoczął testy we Flocie Świnoujście [AKTUALIZACJA]

I LIGA PIŁKARSKA. Kameruńczyk ostatnio grał w algierskiej ekstraklasie.
Flota nadal jest na etapie budowy składu na wiosenne mecze. Ma jeszcze trzy tygodnie na zmontowanie zespołu, który przede wszystkim uniknie spadku. Wyspiarze są na 6. pozycji w tabeli, ale różnice punktowe są niewielkie. Strach kibiców tym większy, że nowy sponsor klubu pożegnał trenera Tomasza Kafarskiego, a zatrudnił trenerów z Rumunii. PZPN już się określił - Tudor Florin-Laurentiu nie będzie mógł być pierwszym trenerem, bo nie dostanie licencji. Flota ma w związku z tym dwa rozwiązania: podziękować Laurentiu i znaleźć kogoś z licencją lub też zatrudnić trenera z licencją, który będzie firmował grę zespołu, a strategiczne decyzje pozostawi Rumunowi. W obu przypadkach - chętni na pewno się znajdą.

- Czekamy na informacje od rumuńskich trenerów. Tudor stara się w swoim kraju o przyjęcie na specjalny kurs UEFA, a na tej podstawie może i otrzymałby warunkową licencję w Polsce. Jeśli to się nie uda - zatrudnimy polskiego szkoleniowca. Nie będzie to ani Tomasz Kafarski, ani Paweł Sikora, których kandydatury pojawiają się w medialnych spekulacjach - mówi Michał Protasewicz, menedżer Floty.

Nie brakuje też kandydatów do gry w zespole. Testy we Flocie rozpoczęła trójka zawodników. 28-letni Łukasz Suchocki ostatnio grał w Olimpii Grudziądz, jest pomocnikiem. Drugim kandydatem jest Donald Djousse. 24-latek jest doskonale znany na Pomorzu.

Latem 2011 dołączył do Pogoni Szczecin. Klub wykupił go z Dynama Tibilisi. Kameruńczyk w I lidze zagrał w 30 meczach, zdobył 10 bramek. Miał duży wkład w wywalczenie awansu przed Portowców. W ekstraklasie grał jednak mało - przez półtora roku rozegrał 27 spotkań, zdobył 3 bramki. To trener Dariusz Wdowczyk podjął jesienią 2013 r. decyzję, że nie widzi go w zespole.

Djousse szukał dla siebie klubu, miał trafić do Zawiszy Bydgoszcz, ale tam nie grał. Jesienią reprezentował JS Saoura z Algierii.

Trzecim testowanym jest 30-letni skrzydłowy Zdenek Koukal. Ostatnio występował w trzecioligowym FK Kraluv Dvur, a wcześniej był zawodnikiem m.in. Viktorii Żiżkov, Baniku Ostrava i FK Teplice. Występował też w młodzieżowej reprezentacji Czech. W styczniu był na testach w drugoligowym Rakowie Częstochowa.

Flota zrezygnowała za to z innego Czecha - obrońcy Tomasa Petraska, którego miała zakontraktować. Klub zdecydował się też wypożyczyć do końca sezonu 20-letniego Daniela Bujoka z Podbeskidzia Bielsko-Białej, który zaliczył już trzy mecze w ekstraklasie.

Z dużej grupy wcześniej testowanych obcokrajowców we Flocie pozostała jedynie piątka piłkarzy z Rumunii, którzy są w Świnoujściu od początku przygotowań.