Sport.pl

Były trener Pogoni Romuald Szukiełowicz został trenerem Floty Świnoujście

Szukiełowicz ma mocne nazwisko w Szczecinie, a jego praca z Portowcami kończyła się sukcesami.
Szukiełowicz pierwszy raz objął Pogoń w 1992 r., gdy ta szykowała się do debiutu w ekstraklasie. Początki były kiepskie i szybko kibice domagali się dymisji trenera (często w obraźliwy sposób). Ale drużyna i trener przetrwali trudny start, a później spisywali się bardzo dobrze (jak na możliwości organizacyjne i sportowe klubu i zespołu). To wtedy w Pogoni debiutowali w elicie m.in. Radosław Majdan, Olgierd Moskalewicz czy Maciej Stolarczyk.

Po półtora roku Szukiełowicz przeniósł się do Lecha i już tak dobrze mu nie szło. Lepszy okres miał, gdy wrócił do Szczecina i w sezonie 1996/97 wywalczył z Pogonią awans do elity. Sezon zakończył z sukcesem, ale zarząd klubu poszukał innego trenera.

Później Szukiełowicz pracował w różnych klubach, ale bez sukcesu. Wypadł z trenerskiego topu, a oferta ze Świnoujścia nie tylko jest zaskakująca, ale i jest dla 66-letniego trenera pewnie ostatnią szansą na sukces.

Zatrudnienie trenera może być też pozytywnym sygnałem dla kibiców. Szukiełowicz dobrze się zna z Jerzym Woźniakiem, który ma przejąć utrzymanie klubu. Stosowne dokumenty w tym aspekcie nie zostały jeszcze parafowane, ale angaż trenera jest takim dobrym sygnałem.

W sztabie Szukiełowicza znajdą się Rafał Pawlak (najmocniej znany jako były piłkarz i trener Widzewa, ale też z krótką przeszłością w Pogoni), Tomasz Świderski i Robert Mioduszewski (obaj byli w sztabie Floty w ostatnim półroczu). Flota za dwa tygodnie ma wznowić rozgrywki ligowe. 7 marca ma podjąć Olimpię Grudziądz.