Flota rejestruje zawodników do pierwszoligowych spotkań

I LIGA PIŁKARSKA. Kawał zdrowia tam zostawiłem i nadal całym sercem jestem za Flotą - mówi Sergiusz Prusak, były kapitan świnoujskiego zespołu.
Nerwowe weekendowe rozmowy działaczy klubu z prezes Małgorzatą Dorosz na czele z wrocławskim biznesmenem Jerzym Woźniakiem, który chce przejąć pierwszoligowca - nie przyniosły przełomu, ale zasygnalizowały potrzebę zgłoszenia zawodników do rozgrywek. Tyle że Dorosz sygnalizowała, że przez sąd ma zakaz na podpisywanie jakiejkolwiek umowy (ma to związek ze zgłoszonym wnioskiem likwidacyjnym klubu), a więc i z nowymi zawodnikami. Zapewniała, że wysłała prośbę o taką zgodę.

Jakie są ustalenia z nadzorcą sądowym? Trudno ocenić - klub milczy. Osoby z nim związane sygnalizowały, że strony zbliżają się ku porozumieniu.

- Mam nadzieję, że Flota będzie grać. Najważniejsze to utrzymanie w I lidze, ale i o pierwszą szóstkę drużynę może powalczyć. Grunt, by poprawiły się sprawy finansowe, które teraz mocno obciążają moją Flotę - mówił w Szczecinie Sergiusz Prusak, były kapitan świnoujskiego zespołu, obecnie grający w Górniku Łęczna. - Kawał zdrowia tam zostawiłem i nadal całym sercem jestem za Flotą. Wierzę, że w klubie wszystko się poukłada, a z pomocą miasta i kibiców klub w końcu wyjdzie na prostą. Teraz wygląda to nie za wesoło.

A jak jest w rzeczywistości?

- Przybliżamy się do gry. Zespół trenuje, dogłaszamy nowych zawodników - mówi Romuald Szukiełowicz, trener Floty. - Nie powiem, jakie są ustalenia między działaczami, bo nie uczestniczę w rozmowach. Ja mam przygotować zespół. W poniedziałek udało się zarejestrować Daniela Keona i Daniela Bujoka, którzy byli związani z innymi klubami. Dziś i w środę zgłosimy kolejnych.

Czy nowy szkoleniowiec ma pewność, że Wyspiarze zagrają w lidze?

- Wszyscy mi gwarantują, że zagramy 7 marca. A skoro wystartujemy, to i zakończymy 8 czerwca - odpowiada Szukiełowicz.

Keon jest pomocnikiem, który ostatnio grał w Miedzi Legnica, Bujok w Podbeskidziu Bielsko-Biała. Obaj mają szansę na występ w pierwszym składzie w meczu sobotnim z Olimpią Grudziądz w Świnoujściu.