Flota przegrywa w Katowicach, ale pozostawia po sobie dobre wrażenie

I LIGA PIŁKARSKA. Wyspiarze źle rozpoczęli spotkanie z GKS. Gdy się przebudzili - mieli już dwie bramki do obronienia.
Mecz na stadionie przy ul. Bukowej rozegrano bez udziału fanów, co było karą za rozróby śląskich kibiców jesienią. Dawało to pewien handicap gościom, ale z niego nie skorzystali. Senna atmosfera na obiekcie i ich uśpiła na początku meczu.

Gospodarze, którzy przed tygodniem przegrali na boisku lidera, a wciąż chcą walczyć o ekstraklasę, zaatakowali od pierwszej akcji. Była w tym ręka byłego trenera Pogoni Artura Skowronka, który od niedawna prowadzi GKS. Zimą wzmocnił skład m.in. Krystianem Rudnickim (trzeci bramkarz Pogoni został tam wypożyczony) i Piotrem Petaszem (przyszedł z Zawiszy Bydgoszcz).

GKS zaatakował i szybko zdobył bramki. Już w 11. minucie Sławomir Duda strzelił z rzutu wolnego, a po paru minutach podwyższył z bliska Grzegorz Goncerz. Flota po kwadransie była znokautowana, ale potrafiła się podnieść. Nastąpiło to po opuszczeniu boiska przez kontuzjowanego Marka Opałacza. Lewego obrońcę zastąpił napastnik Charles Nwaogu, co wymusiło sporo roszad w taktycznym ustawieniu zespołu. Przyniosły one jednak dobry skutek - Flota już w 23. minucie zdobyła bramkę kontaktową (Daniel Brud wykorzystał podanie Dawida Korta), a później miała kilka szans, by doprowadzić do remisu. Sam Nigeryjczyk strzelał groźnie trzy razy, ale nie miał szczęścia, bo piłka albo trafiała w obrońcę, albo wychodziła tuż obok słupka poza boisko. Flota w drugiej połowie miała zdecydowaną przewagę, ale jej nie przełożyła na końcowy wynik. GKS grał z kontry i dopiął swego.

W drużynie Floty zadebiutował 28-letni były reprezentant Trynidadu i Tobago Keon Daniel. Pomocnik jesienią reprezentował pierwszoligową Miedź Legnicę, ale nie zdołał się tam aklimatyzować. W składzie zabrakło za to obrońcy Przemysława Kocota, który również został już potwierdzony do składu świnoujskiego zespołu.

W następnej kolejce Flota podejmie Dolcan Ząbki.

GKS Katowice - Flota Świnoujście 2:1 (2:1)

Bramki. GKS: Duda (11.), Goncerz (15.). Flota: Brud (23.).

GKS: Rudnicki - Cholerzyński, Pielorz, Kamiński, Petasz, Duda, Leimonas, Pietrzak (86. Januszkiewicz), Pitry (70. Kujawa), Frańczak (63. Ceglarz), Goncerz.

Flota: Sapela - Sołowiej, Stasiak, Opałacz (20. Nwaogu), Bujok, Niewiada, Brud, Margol (58. Daniel), Reca, Lisowski, Kort.