Flota przegrała z Dolcanem. Zadecydował gol na początku

I LIGA PIŁKARSKA. Świnoujścianie przegrali drugi mecz z rzędu, ale pozostali na 9. pozycji w tabeli z bezpieczną przewagą nad grupą spadkową.
Po kwadransie gry goście z Ząbek przeprowadzili akcję na skrzydle. Dynamiczne wejście w pole karne, dogranie do środka, a Paweł Tarnowski nie miał kłopotów z wykorzystaniem tak dobrej sytuacji. Objęcie prowadzenia pozwoliło Dolcanowi na spokojniejszą grę w środku boiska - zespół nie silił się na walkę o panowanie w środku boiska, tylko zmuszał gospodarzy do ataków. Dzięki temu mógł szukać szans w kontratakach.

Flota miała okazje do wyrównania, ale Daniel Brud, Charles Nwaogu czy Tomasz Margol nie byli dość precyzyjni w strzałach. Po drugiej stronie boiska co kilka minut sprawdzany był Łukasz Sapela, ale bramkarz gospodarzy spisywał się bez zarzutu.

W przerwie trener Floty Romuald Szukiełowicz zdjął z boiska bezproduktywnego pomocnika Keona Daniela oraz Pawła Lisowskiego, który nie najlepiej radził sobie z grą na lewej stronie. W ich miejsce weszli młodzieżowcy - Arkadiusz Reca i Dawid Kort. Zadanie - rozruszać atak, poszukać okazji bramkowych. Obaj mieli okazje - nie wykorzystali ich, ale pokazali lepszą grę od zmienianych kolegów.

Czym bliżej końca meczu, Flota coraz mocniej angażowała się w atak pozycyjny, coraz więcej jej zawodników zostawało na połowie Dolcanu. Brakowało przełożenia jednak na świetne sytuacje. Goście - kontrowali, w 90. minucie Sapela wybronił sytuację sam na sam, ale nawet ta niewykorzystana okazja nie zemściła się na ząbczanach.

Dolcan wygrał czwarty mecz na wiosnę. Jest coraz bliżej czołówki, choć ekipa trenera Dariusza Dźwigały (byłego piłkarza i kapitana Pogoni) nie była kandydatem do awansu. Flota przegrała drugi mecz z rzędu. Za tydzień ma zagrać z Sandecją w Nowym Sączu.

Flota Świnoujście - Dolcan Ząbki 0:1 (0:1)

Bramka: Tarnowski (16.)

Flota: Sapela - Kocot, Stasiak, Opałacz, Bujok, Niewiada, Brud, Margol, Lisowski (46. Reca), Daniel (46. Kort), Nwaogu.

Dolcan: Leszczyński - Jakubik, Długołęcki, Cichocki, Grzelak, Osoliński (87. Klepczarek), Matuszek, Bajdur (78. Bartlewski), Kądzior (70. Świerblewski), Tarnowski, Piesio.