Flota Świnoujście zagra z Termalicą. 'To nie będzie pożegnanie'

I LIGA PIŁKARSKA. Jerzy Woźniak zmienił zdanie i nadal będzie finansował świnoujski klub. Jak długo i co wpłynęło na jego nową decyzję?
Czwartek był gorącym dniem dla klubu. Przedstawiciele stowarzyszenia MKS Flota i założonej jesienią spółki MKS Flota mieli podpisać akt notarialny finalizujący przejęcie pierwszoligowca z zadłużonego stowarzyszenia przez spółkę, za którą stoi Jerzy Woźniak. Biznesmen z Wrocławia po raz kolejny próbuje wrócić do polskiego futbolu. Jego poprzednie przygody, np. w Jastrzębiu czy Żaganiu, kończyły się tragicznie dla klubów. Flota od sierpnia 2014 nie miała wyjścia - musiała podjąć współpracę z Woźniakiem, a ten współfinansował zespół.

Umowy jednak nie podpisano. Stowarzyszenie poinformowało w komunikacie, że Woźniak nie chciał zagwarantować w umowie, że wraz z piłkarską sekcją przejmie również długi (ok. 1,6 mln zł), po paru godzinach spółka odparła, że stowarzyszenie ukrywa część długów, a te są coraz większe, np. miasto Świnoujście domaga się zwrotu źle rozliczonej ubiegłorocznej dotacji (ok. 500 tys.).

Na Flotę naciska PZPN, bo klub powinien ubiegać się już o licencję na nowy sezon. Także w sądzie gospodarczym wkrótce może zapaść decyzja, czy klub postawić w stan upadłości likwidacyjnej. Flota ma wyznaczonego kuratora i bez jego akceptacji stowarzyszenie nie może podpisać żadnej umowy.

W czwartek Woźniak poinformował, że rezygnuje z dalszego utrzymywania pierwszoligowca i zakazuje swojej spółce organizacji sobotniego meczu z Termalicą Nieciecza. Po kilkunastu godzinach nastąpił zwrot w sytuacji.

- Do meczu dojdzie i nie będzie to pożegnanie Floty z kibicami - zaznacza Aleksandra Piotrowska, prezes MKS Flota sp. z o.o.

Co sprawiło, że Jerzy Woźniak zmienił zdanie?

- Do późnych godzin wieczornych w czwartek prowadziliśmy rozmowy z kuratorem klubu i udało się wypracować podstawy, by Flota wciąż funkcjonowała. Pan Woźniak poszedł na pewne ustępstwa, o których teraz jednak nie mogę mówić - dodaje Piotrowska.

Jest szansa, że Flota jednak dogra sezon do końca. I mimo ogromnych problemów organizacyjnych ma szansę na utrzymanie się w I lidze. Teraz zajmuje 10. pozycję z przewagą 7 punktów nad Chrobrym Głogów, który zagrożony jest barażami. Najbardziej zadowolone z decyzji Floty jest Zagłębie Lubin, które prowadzi w I lidze (58 punktów), ale o awans walczy z Wisłą Płock (55) i Termalicą (54). Wyspiarze podejmą te zespoły w Świnoujściu, gdzie wszystkim gra się bardzo ciężko. W sobotę o godz. 13 mecz z ekipą z Niecieczy.