Marek Niewiada i Charles Nwaogu trafili do Żyrardowianki Żyrardów

Czwartoligowy klub z Mazowsza broni się przed spadkiem do klasy okręgowej, a transfery dwóch doświadczonych pierwszoligowców z Floty Świnoujście mają mu pomóc w tej walce.
Flota zakończyła rywalizację w I lidze przed tygodniem. Na 5 kolejek przed końcem sezonu. Z finansowania wycofał się główny sponsor - Jerzy Woźniak, a stowarzyszenie MKS Flota nie miało pieniędzy na funkcjonowania. Wkrótce sąd gospodarczy ogłosi upadłość klubu.

Teraz w Świnoujściu trwają gierki pod tytułem: kto doprowadził do upadku Floty. Wyciągane są coraz to ciekawsze historie - np. znaleziono ponad setkę kart zawodniczych, których jakiś czas temu nie chciał wydać były dyrektor klubu. Ale także pod adresem ostatnich władz kierowane są oskarżenia m.in. od byłych zawodników.

Działacze Floty podczas nerwowego ostatniego tygodnia znaleźli jednak czas i rozwiązali umowy z zawodnikami, dzięki czemu ci mogą jeszcze tej wiosny pograć w innych zespołach. Michał Stasiak trafił do GKS Tychy (I liga), Daniel Bujok wrócił do rezerw Podbeskidzia Bielsko-Biała, Keon Daniel do rezerw Miedzi Legnica, Przemysław Kocot znów reprezentuje Karkonosze Jelenia Góra. Dwóch piłkarzy pozostało na Pomorzu. Bramkarz Marcin Skrzeszewski związał się z drugoligową Kotwicą Kołobrzeg i próbuje z nowymi kolegami uniknąć spadku, a Dawid Kort znów reprezentuje Pogoń Szczecin. Zagrał już w meczu rezerw.

Najbardziej zaskakująca jest decyzja najmocniej związanych z Flotą piłkarzy: Marek Niewiada (Wyspiarz od 2000 r.) i Charles Nwaogu (od 2009 r., ale z przerwami na występy w Cottbus czy Gdyni) trafili do czwartoligowej Żyrardowianki. Zaprocentowały koleżeńskie znajomości. Nowy klub Niewiady i Nwaogu zajmuje 16. miejsce w IV lidze mazowieckiej i walczy o utrzymanie. Od 5 kolejek nie może wygrać meczu. Dziś biało-zieloni podejmą Hutnika Warszawa.

Jeśli ktoś uśmiechnął się na trudną nazwę "Żyrardowianka Żyrardów", to w tej samej grupie IV ligi występują np. Szydłowianka Szydłowiec, Ożarowianka Ożarów, Mszczowianka Mszczonów i Zwolenianka Zwoleń.