Romuald Szukiełowicz będzie dużo zawdzięczał Flocie Świnoujście

Flota już nie istnieje, większość byłych jej zawodników znalazła sobie nowych pracodawców. Także ostatni trener utrzyma się na poziomie I ligi piłkarskiej.
Romuald Szukiełowicz w czwartek został przedstawiony jako nowy opiekun Zagłębia Sosnowiec, które w ostatni weekend wywalczyło sobie awans do I ligi. Za sukcesem stał m.in. Robert Stanek, który w trakcie wiosny przejął współdowodzenie zespołem.

Co ciekawe - Stanek wróci teraz do roli trenera bramkarzy oraz będzie pełnomocnikiem zarządu do spraw sportowych. A Szukiełowicza dość dobrze zna, bo na początku lat 90. współpracował z nim w Pogoni Szczecin. Szukiełowicz był trenerem Portowców, Stanek drugim bramkarzem.

Szukiełowicz pracował w Świnoujściu krótko - ostatniej wiosny. Został zatrudniony przez Jerzego Woźniaka, sponsora Floty. Pod kierunkiem Szukiełowicza Wyspiarze dobrze prezentowali się w rozgrywkach, a mimo ogromnych kłopotów organizacyjnych - zapewniliby sobie utrzymanie na zapleczu ekstraklasy. Kilka kolejek przed końcem sezonu klub wycofał jednak zespół z rozgrywek. Praca we Flocie była dla Szukiełowicza powrotem na piłkarskie salony po długich latach bezrobocia lub pracy w niższych ligach.