Sylwetki nowych w Pogoni

Szczecińska drużyna ma już nowego szkoleniowca i dwóch piłkarzy
Artur Skowronek

ur. 22 maja 1982 r. w Bytomiu

Szkoleniowiec, który poprowadzi Pogoń w ekstraklasie. Najmłodszy trener na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Jako piłkarz występował w Gwarku Tarnowskie Góry, Rozbraku Bytom, Szombierkach Bytom oraz Ruchu Radzionków. Karierę szkoleniową zaczął od pracy z młodzieżą w Ruchu Chorzów, a następnie był asystentem Rafała Góraka w Radzionkowie. W "Cidrach" spędził półtora sezonu doprowadzając klub dwukrotnie do 9. miejsca w I lidze. Wyniki borykającego się z problemami finansowo-organizacyjnymi Ruchu odbierane były jako spory sukces. Podopiecznych Skowronka chwalono za ładny dla oka styl gry. Najbliższymi współpracownikami nowego trenera Pogoni są Grzegorz Mokry (asystent) oraz Grzegorz Żmija (trener bramkarzy).

Mouhamadou Traore

ur. 16 kwietnia 1982 lub 1986 r. w Thies

Pierwszy letni nabytek Pogoni to Senegalczyk występujący na pozycji napastnika. Po występach w rodzimej lidze Traore przyjechał do Polski i spróbował swoich sił w trzecioligowym Gliniku Gorlice. Świetna runda jesienna sezonu 2008/09 (15 meczów i 9 goli) sprawiła, że trafił do pierwszoligowego GKP Gorzów. Tam zagrał 19 meczów, strzelił 12 bramek i po 3 kolejkach rozgrywek 2009/10 przeszedł do ekstraklasowego Zagłębia Lubin. Po 3 sezonach gry w elicie jego ligowy bilans to 63 mecze i 11 trafień. Przez pierwsze dwa lata był czołową postacią w Zagłębiu, ale jego sytuację pogorszyło przyjście Davidasa Sernasa. Ostatnie rozgrywki Senegalczyk oglądał głównie z perspektywy ławki rezerwowych.

Grzegorz Bonin

ur. 2 grudnia 1983 r. w Tczewie

Drugi transfer Pogoni. Prawoskrzydłowy podpisał z portowcami roczny kontrakt. Na boiskach ekstraklasy występował w Koronie Kielce, Górniku Zabrze, Polonii Warszawa i ŁKS Łódź. Jego bilans w najwyższej klasie rozgrywkowej to 154 mecze i 15 goli. Bonin raz wystąpił w reprezentacji Polski. W narodowej kadrze debiutował w 2006 roku w towarzyskiej potyczce z Litwą.