Juniorzy Pogoni wygrali i walczą o medal

Młodzi szczecinianie zapomnieli o klęsce w meczu z Lechem Poznań i w piątkowe popołudnie rozbili Zagłębie Lubin 3:0.
Przed spotkaniem z Zagłębiem w Pogoni panowała spora mobilizacja. Portowcy znali już wynik meczu Arka - Lech (1:0), który sprawił, że porażka z lubinami pozbawiłaby ich szans na medal, a zwycięstwo przywracało nadzieję nawet na złoto. Duet trenerski Kazimierz Biela-Maciej Mateńko zdecydował się na zmiany taktyczne i personalne. Do wyjściowego składu wskoczyli Adrian Chodorowski i Łukasz Zwoliński, na skrzydło przesunięty został Mateusz Lewandowski, a Pogoń od początku zagrała systemem 4-4-2.

Od pierwszych minut szczecinianie grali z pełną determinacją, atakowali rywali pressingiem już na połowie rywala. Już w 7. minucie Pogoń objęła prowadzenie. Portowcy wygrali piłkę w środku pola, a Zwoliński przerzucił ją na prawą stronę. Tam znalazł się Lewandowski, który ładnie przyjął piłkę i uderzył półwolejem z dystansu. Futbolówka odbiła się jeszcze przed bramkarzem i wpadła do siatki. Od tego momentu pogoniarze mogli grać spokojniej, kontrolowali tempo, swoje akcje i siły. W drugiej połowie wypunktowali przeciwnika i odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo.

W niedzielę mecz z Arką. Wygrana może zapewnić Pogoni złoto, ale ważny będzie też wynik meczu Zagłębie - Lech.

Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 3:0 (1:0)

Bramki: Lewandowski dwie (7. i 58.), Kamil Konieczny (89.).

Pogoń: Grzegorz Otocki (90. Krystian Rudnicki) - Adrian Chodorowski, Adam Porzeziński, Maciej Wyganowski (80. Bartosz Sasin), Sebastian Murawski, Mateusz Lewandowski (68. Kamil Konieczny), Sebastian Rudol, Kajetan Pogorzelczyk (64. Dawid Kort, 77. Mateusz Jaroszewicz), Rafał Gutowski, Norbert Neumann, Łukasz Zwoliński.