Sport.pl

Remis Pogoni, czyli dobry początek przygotowań [FILM]

Pogoń Szczecin zremisowała z Omonią Nikozja w swoim pierwszym sparingu przed nowym sezonem ekstraklasy. W poniedziałek początek drugiego tygodnia treningów. Trener Artur Skowronek wyjedzie z drużyną na obóz.
Interesujący, wyrównany mecz w Opalenicy, z kilkoma ciekawymi sytuacjami bramkowymi i w sumie sprawiedliwym remisem 1:1. Rywale (brązowi medaliści ostatniego sezonu ligi cypryjskiej) objęli prowadzenie po kombinacyjnie wykonanym rzucie wolnym (podyktowanym po faulu testowanego Macieja Dąbrowskiego, obrońcy z Olimpii Grudziądz), ale portowcy błyskawicznie wyrównali. Bartosz Ława pewnie wykorzystał jedenastkę po zagraniu ręką przeciwnika. W pierwszej połowie ciut większą przewagę mieli rywale, po zmianie stron - pogoniarze.

Sam mecz miał dać odpowiedź na pytanie - kto pojedzie z Pogonią na obóz. Trener Skowronek testował czterech zawodników - Dąbrowskiego oraz Łukasza Wójcika, Adriana Łuszkiewicza i Maksymiliana Rogalskiego. Tej trójce albo skończyły się umowy, albo grali w rezerwach i dostali szansę na powrót do pierwszego zespołu.

- Podjąłem decyzję, że podziękuję Wójcikowi i Łuszkiewiczowi. Dąbrowskiego i Rogalskiego chciałbym mieć w zespole, ale czy zostaną - zależy od ustaleń piłkarzy z działaczami w sprawie kontraktów - podkreślał Skowronek.

Jak zaznacza szkoleniowiec, kadra zespołu nie jest zamknięta i podczas rozpoczynającego się w poniedziałek obozu w Gniewinie mogą być sprawdzani kolejni kandydaci. Dotychczas klub zatrudnił tylko Grzegorza Bonina i Mouhamadou Traoré. Obaj w Opalenicy z Omonią wypadli dobrze.

Do Gniewina ma pojechać 26 piłkarzy. Kilku z nich to juniorzy, którzy będą trenować z pierwszym zespołem. Ostateczna kadra powinna zostać ustalona w poniedziałek. Do południa zespół będzie podzielony na grupy i dużo czasu spędzi w siłowni. Po obiedzie - wyjazd.

- W Gniewinie zwiększymy dzienne dawki treningowe do dwóch, a nawet do trzech jednostek. Głównie będziemy pracować nad przygotowaniem fizycznym, ale będą też elementy taktyczne - zapowiada Artur Skowronek.

Pogoń Szczecin - Omonia Nikozja 1:1 (1:1)

Bramki. Pogoń: Ława (23. - karny). Omonia: Marcas (12.).

Pogoń (wyjściowy skład): Fabiniak - Hricko, Radler, Dąbrowski, Wójcik, Budka, Ława, Rogalski, Golla, Kolendowicz, Traoré. Grali też: Janukiewicz, Frączczak, Williams, Pietruszka, Bonin, Łuszkiewicz, Szałek, Mosnikow, Wiśniewski, Djousse.

Zobacz bramki ze sparingu