Marszałek: Pogoń dostanie pieniądze. Kwota nieznana

- Rozmowy są trudne, bo budżety mają swoje ramy. Mogę jednak zadeklarować, że skoro wejście w sezon kosztuje, to my przygotujemy dla Pogoni wiano. W najbliższych dniach zadeklarujemy sumy - obiecywał Olgierd Geblewicz.
Ta deklaracja marszałka była najważniejszą, którą złożyli politycy uczestniczący w tzw. okrągłym stole dla Pogoni. Inicjatorem spotkania był prezes szczecińskiego klubu Jarosław Mroczek, który trzy tygodnie temu napisał list otwarty "Do Przyjaciół Polityków". Przedstawił sytuację klubu po awansie do ekstraklasy oraz wyjawił, że na tzw. rozruch ligowy potrzebne są 3 miliony złotych. Zaapelował do Olgierda Geblewicza (marszałek województwa), Marcina Zydorowicza (wojewoda) i Piotra Krzystka (prezydent Szczecina) o spotkanie, rozmowy, finansową pomoc. Za jego organizację zabrał się właśnie Geblewicz i w środę doszło do pierwszego spotkania.

- Najważniejsze, że nie było rozmów, czy w ogóle nam pomóc, ale jak. Sytuacja klubu jest lepsza niż wtedy, gdy pisałem list, ale nadal liczymy na pomoc na najbliższe miesiące. Rozmowy ze sponsorami idą w dobrym kierunku, ale jeszcze potrwa, nim będziemy je finalizować. A wszystkim nam powinno zależeć na dobrym starcie w rozgrywkach - podkreślał Mroczek.

3 milionów żaden z adresatów nie zadeklarował, ale padły obietnice pomocy. Do obietnicy Geblewicza dołączył też Krzystek.

- Zdajemy sobie sprawę, że im łatwiejszy start, tym łatwiejsze rozmowy ze sponsorami. Wspólnie będziemy także tworzyć dobrą atmosferę wokół klubu, będziemy zachęcać sponsorów, a miasto postara się wspomóc razem z marszałkiem klub na okres najbliższych miesięcy - mówił prezydent Szczecina.

Zastępujący Zydorowicza wicewojewoda Ryszard Mićko zaznaczał, że jego urząd nie wesprze finansowo (nie ma takich możliwości), ale pomoże np. przy organizacji imprez masowych.

Mroczek: - Dziękuję za wszystkie deklaracje. Naprawdę zbyt głęboko do kieszeni marszałka i miasta sięgać nie chcemy, ale mam nadzieję na szybkie, konkretne ustalenia.

Początek sezonu ekstraklasy 17 sierpnia.

Więcej o: