Pogoń kończy obóz i podpisuje kontrakty

Klub podpisał kontrakt z Maciejem Dąbrowskim i przedłużył umowę z Maksymilianem Rogalskim.
Podopieczni Artura Skowronka w ośrodku, w którym podczas EURO stacjonowała reprezentacja Hiszpanii, będą do środy. Podczas pierwszego letniego obozu skoncentrowali się przede wszystkim na szlifowaniu motoryki, ale nie zabrakło też odpraw taktycznych.

W sobotę w sparingach zmierzyli się z trzecioligową Cartusią Kartuzy i spadkowiczem z ekstraklasy, Cracovią Kraków. Oba mecze kontrolne zakończyły się bezbramkowymi remisami. W starciu z pierwszoligowcem Skowronek testował trzech zawodników z Bułgarii. Nie wiadomo, czy Rumen Trifonow (27-letni lewy obrońca, CSKA Sofia) oraz 17-letni bracia bliźniacy Radoslav i Borislav Conewowie (skrzydłowi, ostatnio Lewski Sofia) dostaną szansę również w pojedynku z Piastem.

Wiadomo za to, że w przyszłym sezonie zawodnikami Pogoni będą Maciej Dąbrowski oraz Maksymilian Rogalski. Pierwszy trenuje z drużyną od początku przygotowań, a wiceprezes klubu Grzegorz Smolny już kilka dni temu informował o tym, że 25-latek niebawem podpisze umowę z Pogonią. Dąbrowski ostatni sezon spędził w Olimpii Grudziądz, gdzie zapracował sobie na opinię jednego z najlepszych obrońców w I lidze. W sezonie 2007/08 rozegrał jeden mecz w najwyższej klasie rozgrywkowej w barwach GKS Bełchatów. Ze szczecińskim klubem związał się na rok z opcją przedłużenia umowy o kolejne 12 miesięcy. Rogalski portowcem będzie przez kolejne 2 lata (gra w Pogoni już od 3 sezonów). Z końcem czerwca wygasł jego kontrakt, ale dobrą postawą na treningach i w meczach kontrolnych 29-latek przekonał do siebie Artura Skowronka.

W środę portowców czeka sparing z Piastem Gliwice. Na pewno nie zagra kontuzjowany Adam Frączczak. Do składu może wrócić Łukasz Zwoliński, który w sobotę odpoczywał ze względu na problemy z mięśniem przywodziciela. Z Cartusią i Cracovią po 90 minut grali jego dwaj konkurenci o miejsce w wyjściowej jedenastce, czyli Donald Djousse oraz Mouhamadou Traore i Pogoń goli nie zdobyła. Sposobem na przełamanie indolencji strzeleckiej może być występ 18-latka. - Jeżeli Łukasz będzie do dyspozycji, to ja temu chłopakowi dam szansę, bo widzę w nim potencjał - zapewnia Artur Skowronek.