Pogoń wygrywa, ale nie zachwyca

2:0 pokonali szczecinianie Gryfa Wejherowo w swoim 6. sparingu w okresie przygotowawczym. Do rozpoczęcia sezonu 4 tygodnie, a pracy wciąż bardzo dużo.
Od pierwszej minuty meczu portowcy mieli wyraźną przewagę. Podopieczni Artura Skowronka chcieli utrzymywać się przy piłce, wymieniali masę podań, środkowi pomocnicy starali się często zmieniać pozycję i "wychodzić do gry", ale z tego pomysłu nie wynikały konkretne sytuacje bramkowe. Jedną - po rzucie rożnym - miał Donald Djousse, ale obrońca Gryfa szczęśliwie wybił piłkę stojąc na linii bramkowej. I to wszystko w pierwszej połowie, w której - teoretycznie - portowcy grali składem bliskim temu wyjściowemu na mecz z Zagłębiem Lubin, który 17 sierpnia zainauguruje sezon 2012/13 ekstraklasy.

Po zmianie stron było sporo zmian w składzie i zmienił się wynik. Donald Djousse wykorzystał błąd obrony, podbił piłkę nad interweniującym bramkarzem i strzelił do pustej bramki. W końcówce przebudził się Adrian Budka, który ładnie zacentrował w pole karne, a akcję skutecznie zamknął Radosław Wiśniewski, a później ładnie strzelił z 16 m, jednak golkiper gości zdołał wybronić uderzenie na róg.

Kibice opuszczali stadion zadowoleni z wyniku, ale dużo mniej z gry. Większość fanów narzekała na zbyt małą ilość okazji bramkowych i chwilami przestoje w rytmie gry. Na brawa zasłużyliby obrońcy, jednak mimo tego, że Radosław Janukiewicz zachował czyste konto, to defensorzy nie ustrzegli się kilku prostych błędów.

W czwartek Pogoń zagra w Goleniowie sparing z Flotą Świnoujście.

Pogoń Szczecin - Gryf Wejherowo 2:0 (2:0)

Bramki: Djousse (60.), Wiśniewski (83.).

Pogoń I połowa: Janukiewicz - Hricko, Dąbrowski, Hernani, Pietruszka, Bonin, Edi, Rogalski, Ława, Kolendowicz, Djousse.

Pogoń II połowa: Janukiewicz - Hricko, Radler, Noll, Lewandowski, Budka, Golla, Szałek, Akahoshi, Wiśniewski, Djousse.