Puchar Polski: Pogoń - Lech w II rundzie?

Czwartkowe losowanie wyłoniło pary I i II rundy Pucharu Polski w sezonie 2012/13. Dla trójki zachodniopomorskich klubów w pierwszej rundzie los okazał się dość łaskawy.
Beniaminek ekstraklasy, Pogoń Szczecin, w 1/32 finału zmierzy się na wyjeździe z pierwszoligową Olimpią Grudziądz. W zeszłym sezonie obie drużyny rywalizowały w lidze i dwukrotnie dzieliły się punktami. W Grudziądzu było bezbramkowo, a w rewanżu 1:1.

Jeśli portowcy uporają się z pierwszoligowcem, to w II rundzie dojdzie do wielkiego hitu. Potencjalnym rywalem Pogoni jest bowiem Lech Poznań. W ekstraklasie oba zespoły zmierzą się już w 5. kolejce (22/23 września) w stolicy Wielkopolski, ale PP mógłby skojarzyć je ze sobą już 11 sierpnia. Ewentualny mecz 1/16 odbędzie się na stadionie przy ul. Twardowskiego.

Pierwszym rywalem Floty Świnoujście będzie rewelacja z zeszłego sezonu, Ruch Zdzieszowice. Drugoligowiec rok temu doszedł aż do ćwierćfinału, po drodze eliminując m.in. Jagiellonię Białystok. W tegorocznej edycji Ruch w rundzie przedwstępnej pokonał Energetyk ROW Rybnik, a we wstępnej Tur Turek. Zwycięzca tej pary w 1/16 zagra przed własną publicznością z ekstraklasowym Górnikiem Zabrze.

O niespodziankę będzie chciała pokusić się Kotwica, która w I rundzie znalazła się po wyeliminowaniu Elany Toruń i Bałtyku Gdynia. Kołobrzeżanie podejmą teraz Wartę Poznań (I liga). Ewentualne zwycięstwo sprawi, że na mecz 1/16 do nadmorskiego kurortu przyjedzie występujące w ekstraklasie Podbeskidzie Bielsko-Biała.

I runda PP (1/32)

Olimpia Grudziądz - Pogoń Szczecin

Ruch Zdzieszowice - Flota Świnoujście

Kotwica Kołobrzeg -Warta Poznań

II runda PP (1/16)

Olimpia G./Pogoń - Lech Poznań

Ruch Z./Flota - Górnik Zabrze

Kotwica/Warta - Podbeskidzie Bielsko-Biała