Flota lepsza od Pogoni w sparingu w Goleniowie [FILM]

Wyspiarze wygrali 2:1. Niespodzianka? Na pewno, bo to portowcy szykują się do występów w ekstraklasie.
Mecz miał charakter charytatywny. Piłkarze obu drużyn zagrali dla zmagającego się z chorobą nowotworową Sławomira Ksepki, który był wieloletnim piłkarzem i działaczem Iny Goleniów.

Podopieczni Artura Skowronka po raz kolejny w okresie przygotowawczym zawiedli. Pogoniarze zapowiadali grę na całego, ale z końcowego wyniku nie mogą być zadowoleni.

Od pierwszych minut na boisku w Goleniowie zobaczyliśmy jedenastkę, która (z kilkoma znakami zapytania) może być bliska wyjściowego składu na pierwszy mecz ekstraklasy (17 sierpnia z Zagłębiem Lubin w Szczecinie). Czyste konto po raz kolejny zachował Radosław Janukiewicz (bronił do przerwy) i nic nie wskazuje na to, aby miał on stracić miejsce w bramce. Tym bardziej, że występujący w drugiej połowie Bartosz Fabiniak nie ustrzegł się błędu. Coraz pewniejsze miejsce w środku obrony zdaje się mieć Maciej Dąbrowski. Jego partnerem od początku występu w Goleniowie był Hernani i bardzo możliwe, że taka para stoperów będzie pierwszym wyborem trenera Skowronka. Ostatnie sparingi wskazują też na zmianę pokoleniową, jaka powoli dokonuje się w zespole. Funkcję mózgu drużyny w nowym sezonie od Ediego powinien przejąć nietuzinkowy Takafumi Akahoshi.

Do przerwy bramki nie padły, a po zmianie stron zmiennicy nie zachwycili. Pierwsi na prowadzenie wyszli portowcy, kiedy dośrodkowanie Ediego na bramkę zamienił Donald Djousse, ale końcówka należała do graczy z Wyspy Uznam. Najpierw błąd Przemysława Pietruszki wykorzystał Bartłomiej Śpiączka, a potem - po stracie Ediego - bezradnego Fabiniaka z dalekiej odległości przelobował Ensar Arifović.

Dla Pogoni był to prawdopodobnie ostatni sprawdzian przed meczem I rundy Pucharu Polski., w którym portowcy 1 sierpnia zmierzą się na wyjeździe z Olimpią Grudziądz. Na tym samym etapie rozgrywek rywalem Floty będzie Ruch Zdzieszowice.