Pogoń przegrywa w Grudziądzu. Wstyd [FILM]

Beniaminek ekstraklasy zaliczył kolejną wpadkę w letnim okresie przygotowawczym do nowego sezonu ligowego.
Już pierwszej przeszkody w Pucharze Polski nie zdołali pokonać piłkarze szczecińskiej Pogoni. Lepszą od beniaminka ekstraklasy okazała się pierwszoligowa Olimpia Grudziądz, która w meczu przed własną publicznością zwyciężyła po dogrywce 1:0.

Jeszcze przed meczem portowcy zapowiadali grę na całego i podkreślali istotę pucharowych zmagań. Tuż po losowaniu kibice ostrzyli sobie zęby na spotkanie II rundy, w której Pogoń miała podjąć Lecha Poznań. Olimpia zweryfikowała jednak te plany, wyrzucając wyżej notowanych rywali za burtę rozgrywek.

Trener Artur Skowronek w pierwszym w tym sezonie spotkaniu o stawkę nie mógł skorzystać z kilku zawodników. Z urazami zmagają się Edi, Robert Kolendowicz czy Mouhamadou Traore. Mimo tego nikt nie miał wątpliwości, że to portowcy są zdecydowanym faworytem środowego starcia.

Od pierwszych minut w drużynie Pogoni wystąpili debiutujący w oficjalnej potyczce Maciej Dąbrowski i Grzegorz Bonin, który wyjątkowo biegał po lewym skrzydle. W rolę defensywnego pomocnika wcielił się Mateusz Szałek, którego notowania najwyraźniej stoją wyżej niż akcje Wojciecha Golli.

Na przestrzeni całego meczu w Grudziądzu wiało nudą. W drugiej części gry inicjatywę przejęli goście, ale po 90 minutach wciąż utrzymywał się bezbramkowy remis. Indolencji strzeleckiej portowców nie przełamali rezerwowi, czyli Adam Frączczak, Sergiej Mosznikow i Łukasz Zwoliński.

W drugiej części dogrywki, kiedy wszyscy oswajali się powoli zmyślą o rozstrzygnięciu w rzutach karnych, Hernani popełnił katastrofalny błąd faulując rywala we własnym polu karnym. Sędzia wskazał jedenastkę, ale pomylił faulującego i żółtą kartkę (drugą w meczu) pokazał Emilowi Nollowi. Adam Cieśliński zamienił "jedenastkę" na bramkę. Do końca meczu nic się już nie zmieniło i portowcy odpadli tym samym z Pucharu Polski.