Sport.pl

Dusan Pernis - nowy bramkarz Pogoni Szczecin

Szczeciński klub zakontraktował w czwartek słowackiego bramkarza, który ostatnio grał w Dundee FC.
28-letni zawodnik przez ostatnie 2,5 roku występował w szkockiej ekstraklasie. Był podstawowym bramkarzem i rozegrał (w lidze, pucharach i europejskich pucharach) ponad 100 spotkań. Wiosną postanowił odejść.

- Priorytetem były dla mnie występy w Anglii, ale z ofertą włączyła się Pogoń i była bardzo konkretna - powiedział słowacki bramkarz tuż po podpisaniu trzyletniego kontraktu z Pogonią. - O tym, że postanowiłem podpisać kontrakt z Pogonią, zadecydowała przede wszystkim decyzyjność działaczy i to, że byli bardzo konkretni.

- To największy transfer, jaki udało nam się dokonać przez ostatnich pięć lat - podkreśla wiceprezes klubu Grzegorz Smolny. - To bardzo dobry zawodnik, broniący dotąd regularnie w szkockiej lidze i reprezentujący swój kraj.

Pernis zadebiutował w kadrze w 2009 roku. Ostatnio wystąpił przeciwko Polsce w towarzyskim meczu w Klagenfurcie. Wcześniej był też w szerokiej 23-osobowej kadrze na Mistrzostwa Świata w RPA.

- Moje cele są takie same, jak cele klubu - deklaruje Słowak. - Chcę grać i pomóc Pogoni wywalczyć jak najwyższe miejsce w lidze. Chcę, żeby mój nowy klub wygrywał i tracił jak najmniej goli.

28-latek jest wychowankiem FC Nitra. Później grał też w m.in. ZTS Dubnica, jednym z najlepszych klubów słowackich MSK Żylina (wicemistrzostwo kraju) oraz szkockim Dundee United, z którym zdobył Puchar Szkocji.

Więcej o: