Trzecia porażka z rzędu Pogoni przed startem ekstraklasy

W Grodzisku portowcy zagrali z ekstraklasowym GKS Bełchatów i nie mieli za wiele w tym meczu do powiedzenia.
Piłkarze i trener Artur Skowronek nie mają dobrej passy. Przed 10 dniami przegrali sparing z Flotą Świnoujście, a w środę ulegli Olimpii Grudziądz w Pucharze Polski. W Grodzisku drużyna chciała więc poprawić sobie humory, ale to jej się nie udało.

Bardzo szybko po rozpoczęciu sparingu bełchatowianie prowadzili 2:0, a obie bramki strzelili bracia Makowie, którzy w ostatnim sezonie byli podopiecznymi Artura Skowronka w Ruchu Chorzów.

Portowcy próbowali, ale do strzeleckich sytuacji doszli w ostatnim kwadransie pierwszej połowy. Okazję mieli Adrian Budka i Bartosz Ława.

W drugiej połowie pogoniarze przeważali, szukali kontaktowego gola, ale bez efektu. Za to GKS ustalił wynik spotkania strzałem z rzutu wolnego.

Pogoń Szczecin - GKS Bełchatów 0:3 (0:2)

Bramki: Michał Mak (15.), Mateusz Mak (19.), Grzelak (88.).

GKS: Stachowiak (46. Budziłek) - Gonzalez (63. Grzelak), Lacić (65. Witasik), Wilusz (46. Szmatiuk), Stulin (46. Basta), Baran, Wacławczyk (46. Giel), Bożok (60. Sawala), Mateusz Mak, Kosowski (80. Nowosielski), Michał Mak (60. Wroński).

Pogoń: Janukiewicz (46. Fabiniak) - Hricko (46.Pietruszka), Hernani (46.Radler), Noll, Frączczak, Budka (46. Bonin), Golla (65. Szałek), Ława (46. Rogalski), Akahoshi (46. Mosznikow), Lewandowski (46. Wiśniewski), Traore (46.Djousse).

Inauguracja ekstraklasy - 17 sierpnia. Pogoń podejmie Zagłębie Lubin. 11 sierpnia portowcy będą chcieli rozegrać jeszcze jeden sparing.