Edi dłużej w Pogoni. I to na boisku! Do czerwca 2014

38-letni Brazylijczyk przedłużył kontrakt ze szczecińskim klubem. O rok. Później ma pracować w Pogoni jako skaut.
Edi Andradina już złożył podpis na nowym kontrakcie. Władze klubu poinformowały o tym w czwartek po południu.

- To zawodnik absolutnie wyjątkowy, jeden z najlepszych graczy ekstraklasy, dlatego cieszymy się z decyzji Ediego - mówi Grzegorz Smolny, wiceprezes Pogoni Szczecin odpowiedzialny za transfery.

Stary kontrakt wiązał Brazylijczyka z pierwszą drużyną do czerwca 2013 roku, później Edi miał pełnić funkcję klubowego skauta, specjalisty o wyszukiwania talentów. Dziś część piłkarska umowy przedłużona została o kolejny rok, czyli do czerwca 2014 roku. To efekt rozmów zarządu, trenera i samego piłkarza.

- Mieć Ediego na boisku to ogromne szczęście. Mieć go w klubie to coś więcej - komentuje Smolny. - Edi jest wzorem dla młodych zawodników, służy im dobrą radą, pomaga. Chcemy, by był w Pogoni jak najdłużej. To ikona klubu. Niesamowite, że piłkarz pochodzący z Brazylii może być tak ciepło przyjmowany... Czuje się tak, jakby urodził się w Szczecinie i spędził tu całe życie.

Brazylijczyk, związany ze Szczecinem także prywatnie, też nie kryje radości po podpisaniu nowej umowy.

- Złożenie podpisu na kontrakcie nie wynika ze strachu zakończenia kariery - mówi Edi. - Jestem szczęśliwy i zadowolony z decyzji, ponieważ zarząd Pogoni pokazał mi, że jestem bardzo ważny dla tego klubu. Nie tylko piłkarsko, ale także w szatni.

Edi Andradina jest największą gwiazdą w ekipie portowców, liderem i kapitanem zespołu. Strzelił pierwszą bramkę dla Pogoni w inauguracyjnym spotkaniu sezonu 2012/13 (granatowo-bordowi pokonali Zagłębie Lubin 4-0), poprowadził drużynę do zwycięstwa z Wisłą Kraków, zaliczył wspaniałą asystę w zremisowanym wyjazdowym meczu z Lechem Poznań. Brazylijczyk jest ulubieńcem szczecińskich kibiców od 2005 roku, kiedy do Szczecina ściągnął go Antoni Ptak. Po upadku klubu (2007 r.) Edi na cztery sezony przeniósł się do Korony Kielce. W polskiej ekstraklasie rozegrał już prawie 200 spotkań i strzelił 60 bramek.