Pogoń przegrała z Dynamem w Dreźnie

Mieli grać w Grodzisku Wielkopolskim, niespodziewanie pojechali do Niemiec. Podopieczni Artura Skowronka przegrali sparing z grającym w 2. Bundeslidze Dynamem Drezno 1:3.
Miejscem kontrolnej potyczki miał być Grodzisk Wielkopolski. Niespodziewanie w piątkowy ranek klub poinformował, że drużyna pojedzie jednak do Niemiec.

Trener Artur Skowronek wystawił do gry najsilniejszą możliwą jedenastkę Pogoni. Nie mógł skorzystać tylko z usług Sergeja Mosznikowa i Duszana Pernisza (są powołani do swoich narodowych reprezentacji), a kontuzje wykluczyły m.in. napastników Mouhamadou Traore i Donalda Djousse.

Pierwszego gola strzelili szczecinianie. W 25. minucie arbiter podyktował jedenastkę za faul na Adamie Frączczaku. Pewnym wykonawcą rzutu karnego okazał się Edi, który dzień wcześniej przedłużył kontrakt z Pogonią do końca sezonu 2013/14.

Jeszcze przed przerwą wyrównali Niemcy, a po zmianie stron strzelali już tylko oni. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:1.

Piłkarze, którzy nie pojechali na mecz do Drezna, zasilą szeregi drużyny rezerw i zespołu Młodej Ekstraklasy. Trzecioligowa Pogoń II Szczecin (5. miejsce w tabeli) zmierzy się w sobotę w Dębnie z miejscowym Dębem. Podopieczni Adama Gołubowskiego, którzy są wiceliderami tabeli MESA, przed własną publicznością będą chcieli przełamać serię trzech porażek z rzędu. Ich rywalem będzie Lechia Gdańsk. Początek sobotniego meczu o godz. 11.

Dynamo Drezno - Pogoń Szczecin 3:1 (1:1)

Bramki. Dynamo: 41., 67. i 79. Pogoń: Edi (25. - karny).

Pogoń: Janukiewicz (46. Fabiniak) - Hricko (46. Budka), Hernani, Dąbrowski (46. Pietruszka), Noll, Frączczak (46. Lewandowski), Golla, Rogalski (46. Szałek), Akahoshi, Wiśniewski, Edi (46. Zwoliński).