Na meczu z Legią będzie rekord frekwencji w Szczecinie

Mimo że Pogoń gra z Legią Warszawa w poniedziałek, już dziś jest prawie pewne, że na stadionie Krygiera przy ul. Twardowskiego będzie rekordowa liczba widzów - do piątku rano szczeciński klub rozprowadził ponad 7,5 tys. biletów.
Mimo że spotkanie zaplanowano na poniedziałek, wejściówki rozchodzą się w rekordowym tempie.

Ile biletów i gdzie je kupić?

Do czwartku do godziny 12.30 w przedsprzedaży on line i w klubowym Fanshopie rozprowadzono łącznie 2950 biletów. Do tej liczby trzeba dołączyć posiadaczy karnetów na wszystkie jesienne spotkania, a tych jest 4,7 tys. To oznacza, że prawo oglądania meczu na stadionie ma już teraz 7650 osób.

Od piątku sprzedaż biletów jest prowadzona w kasach budynku klubu przy ul. Karłowicza. Można je też kupić w sklepach Dyskobol w CHR Galaxy, Amber-Sport przy ul. Pocztowej oraz Sportgryf przy ul. Szczecińskiej w Gryfinie.

Legia też jedzie

Na "meczu przyjaźni" tłumnie powinni się też stawić kibice Legii. Ze względu na sympatię łączącą fanów obu drużyn przyjezdni zasiądą na trybunach razem ze szczecinianami, a nie - jak to zwykle bywa - w sektorze gości.

Poniedziałkowe spotkanie powinno więc solidnie wyśrubować tegoroczny rekord frekwencji stadionu im. Floriana Krygiera. Stadion może pomieścić 15 717 widzów. Czy możliwe jest, że na trybunach będzie komplet? Nie będzie to niespodzianką.

Średnia prawie 9 tys. na mecz

Najwyższa dotychczas frekwencja po powrocie Pogoni do Ekstraklasy była w Szczecinie na meczu z Lechią Gdańsk (10 187 widzów). Pozostałe spotkania gromadziły: 9 675 widzów (Wisła Kraków), 8 015 (Piast Gliwice) i 7 538 (Jagiellonia Białystok) kibiców. Łącznie stadion przy ul. Twardowskiego odwiedziły w tym sezonie 35474 osoby, co daje średnią 8869 a mecz.

Gdzie przychodzi więcej ludzi?

To znaczy, że Pogoń ma szóstą najwyższą średnią frekwencję spośród klubów ekstraklasy. Więcej ludzi odwiedza tylko nowoczesne stadiony w Poznaniu (Lech, 21 tys. na mecz), Warszawie (Legia, 18,1 tys. na mecz), Krakowie (Wisła, 16,4 tys. na mecz), Gdańsku (15,6 tys. na mecz) oraz Wrocławiu (12,9 tys. na mecz).

Trzy ze stadionów w tych miastach powstały na EURO 2012. Pozostałe są gruntownie przebudowane. Moda na Pogoń to kolejny dowód, że Szczecin potrzebuje nowej i nowoczesnej areny futbolowych zmagań.

Czy wybierasz się na mecz Pogoń - Legia w poniedziałek?