Młodzi portowcy rozchwytywani przez selekcjonerów

W ostatnich tygodniach piłkarze Pogoni nie mogą narzekać na brak zainteresowania szkoleniowców kadr młodzieżowych. Reprezentantów Polski szczeciński klub ma w każdym roczniku.
Zaproszenia od Marcina Dorny, trenera kadry U-15 (rocznik 1998), otrzymali Sebastian Kowalczyk, Rafał Maćkowski i Szymon Waleński. Wezmą udział w konsultacji szkoleniowej zaplanowanej w dniach 5-9 listopada w Ciechanowie.

O rok starsi - Marcin Gałkowski i Paweł Marczuk - od dawna są pewnymi punktami reprezentacji prowadzonej przez Mirosława Dawidowskiego. Właśnie zostali powołani na dwumecz kadry U-16 z Irlandią Północną (8 i 10 listopada, w Brzesku oraz Niecieczy).

Błażej Chouwer, wraz z reprezentacją U-17 (rocznik 1996), przebywa właśnie w Bułgarii, gdzie rozgrywany jest turniej eliminacyjny ME w tej kategorii wiekowej. Piłkarz Pogoni wychodził w podstawowym składzie przeciwko Bułgarii (zwycięstwo 2:1) i Azerbejdżanowi (1:0).

Pierwszą okazję do pokazania swoich umiejętności na tle najlepszych rówieśników będą mieli Szymon Kapelusz i Kamil Zieliński. Obaj znaleźli uznanie w oczach selekcjonera kadry U-19 (rocznik 1994) Janusza Białka i wezmą udział w wyjazdowym dwumeczu z Cyprem (6 i 8 listopada).

Do tego należy dodać, że pewniakiem w reprezentacji U-18 (rocznik 1995) jest Sebastian Rudol, który w swoim dorobku ma juz brązowy medal mistrzostw Europy. Niedawno szansę debiutu w kadrze U-20 (rocznik 1993) dostał Łukasz Zwoliński.