Pogoń Szczecin bez zorganizowanego dopingu? Grupy kibiców zawieszają działalność

- Przestajemy być odpowiedzialni za oprawy meczowe, wieszanie flag oraz organizację dopingu - ogłosili ultrasi z grupy Młode Wilki. Później działalność zawiesiło SKPS Portowcy. Co się stało, że dwie czołowe ekipy wycofują się (przynajmniej formalnie) z kibicowskiego życia? Mówią o "braku wsparcia" i "podziałach".
O co konkretnie chodzi - nie wiadomo. Liderzy środowiska szczecińskich kibiców milczą. Ewentualnie odsyłają do oświadczeń opublikowanych w ubiegłym tygodniu na stronach internetowych, m.in. www.pogononline.pl.

Młode wilki pasują

W komunikacie grupy Młode Wilki czytamy m.in.:

Przez te dziewięć lat stworzona została niezliczona ilość opraw, zużyta została niezliczona ilość farb i materiału, spalona niezliczona ilość pirotechniki. Przeżyliśmy razem z całą kibicowską bracią te wszystkie trudne chwile (...), czynnie uczestniczyliśmy w odbudowie klubu. Mimo zmian przepisów, ciągłej inwigilacji, nacisków ze strony policji i rządu, wciąż mamy się dobrze, ale... Informujemy, że grupa MW'03 zawiesza działalność. Spowodowane jest to dochodzącymi do nas informacjami o braku zaangażowania naszej grupy w życie kibicowskie Pogoni, prezentowaniu mało spektakularnych opraw i ogólnej niemocy w tworzeniu czegokolwiek. (...) Całość naszego ultrasowego "dobytku" zostanie przekazana osobom z innych frakcji kibicowskiej Pogoni. Z dniem wydania oświadczenia [24 października - red.] przestajemy być odpowiedzialni za oprawy meczowe, wieszanie flag oraz organizację dopingu.Na koniec ultrasi dziękują wszystkim kibicom za pomoc w stworzeniu atmosfery na meczu z Legią.

Portowcy też mają dość

O zawieszeniu działalności informuje też Stowarzyszenie Kibiców Pogoni Szczecin "Portowcy". SKPS pisze:

Do czasu wyboru nowego zarządu stowarzyszenia wszelkie akcje, wyjazdy, zapisy, aukcje, dofinansowania oraz wszelkie kwestie organizacyjne zostają zawieszone. Jednocześnie informujemy, że decyzja ta spowodowana jest narastającym podziałem, brakiem poparcia działalności stowarzyszenia, w tym zarządu, oraz ciągłymi atakami wymierzonymi w SKPS Portowcy.Kto atakuje, kto nie popiera?

Tego kibice nie precyzują. Nie wiadomo też, czy zawieszenie działalności stowarzyszenia i grupy Młode Wilki jest związane z wydarzeniami podczas meczu z Legią Warszawa, 22 października w Szczecinie. Podczas tego spotkania fani obu drużyn zaprezentowali bardzo efektowną oprawę, ale towarzyszyła jej niedozwolona pirotechnika. Na trybunach odpalono ok. 100 rac, kilkanaście świec dymnych i tzw. stroboskopów. Był też transparent z wulgarnymi hasłami. Za popisy kibiców szczeciński klub musi zapłacić 30 tys. zł kary. Kolejna sankcja to zakaz wyjazdowy dla szczecińskich fanów, na cztery mecze rundy jesiennej i wiosenny rewanż Legia - Pogoń.